30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Ethereum, Dogecoin, SAND – Altcoin Fiyat Analizi – 31 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para korku ve açgözlülük endeksinin” “aşırı korku” bölgesine geçmesiyle birlikte Ethereum ve Dogecoin fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altına indi. ETH fiyatı 3.766 dolar seviyesini geçmekte zorlanırken SAND ise analiste göre 5.4 dolar seviyesini destek olarak kullanıyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Ethereum (ETH)

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH fiyatı son 15 mumundan 12’sinde kırmızı sinyaller verdi. Altcoin fiyatı henüz doğru dürüst bir toparlanma şansı da yakalayamadı. Analiste göre 3.759 dolar seviyesinin üstünde bir kapanış yaşanmasının ardından 11 haftalık bir destek olan (şimdi direnç) seviyenin gücü onaylanabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altında, 3.707 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük altcoininin RSI göstergesi son üç günde 39 puanlık bir düşüş göstermesinin ardından 18 seviyesine geriledi. Analiste göre orta hatta doğru güçlü bir geri dönüş yaşanması için 33 seviyesinin aşılması gerekiyor.

Dogecoin (DOGE)

blank

Dogecoin fiyatı %38.2’lik Fibonacci desteğini kaybetti fakat analiste göre %61.8’lik seviye halen korunuyor. Dahası, son düşüş ile birlikte altcoinin fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altına geriledi.

Şimdi ise analiste göre, dünyanın en büyük şaka coini düşüş trendini kırmaya çalışıyor. Analiste göre işlem hacimleri ve OBV göstergesinin son iki yeşil mum ile birlikte bir yükseliş yaşaması, bir geri dönüş ihtimaline neden olmuş olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.1722 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi yükseliş gösterse de analiste göre geri dönüşün doğrulanması için orta hattın üstünde bir kapanış gerekiyor. SMI göstergesi gri noktalar sergileyerek yüksek volaliteye işaret etti.

The Sandbox (SAND)

blank

SAND fiyatının yükselen bir kama formasyonu (yeşil) sergilemesinin ardından altcoin fiyatı kritik 6.03 dolar desteğini geri kazanmış ve %38.2’lik Fibonacci direncini kırmıştı. Bunun sonucunda SAND fiyatı 26 Aralık tarihinde son üç haftanın zirvesine çıkmıştı.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Solana (SOL), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 18 Aralık

Analiste göre %61.8’lik Fibonacci seviyesinin güçlü bir direnç göstermesi ile birlikte bir düşüş yaşandı. SAND fiyatı son dört günde %14.62 değer kaybetti. Analiste göre daha fazla düşüşün yaşanması durumunda 5.4 dolar seviyesi test edilebilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 5.79 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi 42 seviyesinde bulundu ve analiste göre ayı lehine gözüktü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar