1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Solana (SOL) – Altcoin Fiyat Analizi – 4 Kasım

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasası bugün karmaşık sinyaller sergiledi. Ethereum ve Solana gibi altcoinler, grafiklerinde yaşadıkları yükseliş ile beraber kendilerine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdılar ve son 1 haftalık görünümlerinde çift haneli yükselişler gösterdiler. Analist Yash Majithia, ETH, SOL ve DOGE’u değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Analiste göre buna rağmen bahsedilen kripto paraların kısa vadeli teknik göstergelerinde, alış baskısında bir azalmaya dair ipuçları bulunuyor. Diğer taraftan Dogecoin ise, bu yazının yazıldığı anlarda son 24 saatte %2.6 gerileme yaşadı.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı geçtiğimiz hafta boyunca %16 artış gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 4.529 dolardan işlem göüyor. Analiste göre 28 Eylül tarihinden bu yana paralel kanallar arasında bir yükseliş kanalında hareket eden ETH, aylık olarak %35.22 artış yaşadı. Bunun sonucunda da dünyanın en büyük altcoini, 3 Kasım tarihinde 4.639 dolara fırlayarak kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı.

Son 21 gündür ETH, destek noktalarını birbiri ardına kırılmasıyla beraber boğalar tarafından çok ciddi bir baskıya maruz bırakıldı. Analiste göre ETH’nin en yakın destek noktası 4.156 dolar seviyesinde bulunuyor. Analist, ETH’ye ait kısa vadeli teknik göstergelerin bir yükseliş trendine işaret ettiğini ancak ayrıca bu teknik göstergelerden, boğa lehine olan momentumda bir zayıflama anlamı da çıkartılabileceğini düşünüyor.

Dogecoin (DOGE)

blank

26 Eylül tarihinden bu yana DOGE fiyatı yükselen bir kama formasyonu içerisinde hareket etti. Altcoin, aylık bazda %11’lik bir yükseliş kaydetti.

Bunun sonucunda Dogecoin 28 Ekim tarihinde son 11 haftanın zirvesine çıktı ve üst trend çizgisinden bir gerileme yaşadı. Analiste göre, DOGE fiyatının bu yazıldığı anlarda son 24 saatteki %2.6’lık düşüşü neticesinde kısa vadeli teknik göstergeleri, alış baskısında bir gerilemeye işaret ediyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.2679 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Ethereum Classic (ETC) ve Cosmos (ATOM) Fiyat Analizi - Altcoinlerde Neler Oluyor? - 21 Eylül

Solana (SOL)

blank

SOL geçtiğimiz aydan bu yana boğa lehine olan momentumuyla birlikte aylık grafiğinde %36.64’lük bir yükseliş kaydetti. Altcoin fiyatı, yüksek tepeler sergileyen yükseliş trendi içerisinde hareket etti ve 3 Kasım’da kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak 235.11 doları gördü. Bunun ardından ise bir gerileme gözlenen SOL grafiği, 215.16 dolar seviyesinden destek bulmayı başardı.

Solana fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 228.40 dolardan işlem görürken analiste göre altcoine ait teknik göstergeler, kısa vadede SOL’e ait boğa momentumunda bir gerileme yaşanabileceğine işaret ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar