8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE), Terra (LUNA) – Altcoin Fiyat Analizi – 19 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paraların toplam piyasa değeri son 24 saatte %0.21 azalarak 2.19 trilyon dolara geriledi. Bitcoin’in değer kaybetmesiyle birlikte büyük altcoinler de BTC’nin adımlarını takip etti.

Binance indirim kodu

Analiste göre Ethereum, bir hamle yapmasına rağmen 4.000 dolar barajını aşmayı başaramadı. Analist buna ek olarak Dogecoin’in 0.171 dolar ile destek noktasına yakın seyrettiğini ve LUNA’nın ise saatlik grafiğinde bir fiyat sıkışması ile karşı karşıya kaldığını belirtti. Analist Akashnath, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Analiste göre ETH, boğaların 4.000 dolar direncini desteğe çeviremedikleri için 4 saatlik fiyat grafiğinde iyi bir görünüm vermedi.

Analiste göre son iki aylık Sabit Aralık Hacim Profili göstergesi, kontrol noktasının 4.320 dolar ile şu anki fiyattan oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu.

Analist, OBV göstergesinin yüksek bir çukur yapmasıyla alçalan bir takoz formasyonunun (beyaz) gözlendiğini bildirdi. Analiste göre bu durum, boğaların bir hamle yapma ihtimali olduğunu ancak altcoin fiyatı 4.000 doları aşana kadar piyasanın satıcılar lehine gözüktüğüne işaret ediyor. Analiste göre teknik göstergeler 3.500 dolar ile 3.640 dolar arasında güçlü bir talep bölgesi oluşmuş olabilir.

Dogecoin (DOGE)

blank

Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı, analiste göre en yakın destek noktası olan 0.1718 dolardan işlem görüyor. Dünyanın en büyük şaka coini sabit ancak görece düşük hacimler kaydetti. 21 SMA göstergesi 55 SMA’nın üzerine çıkmadı. Bu yüzden analist, ayıların Dogecoin piyasasını domine ettiğini düşünüyor. Buna rağmen analiste göre Awesome Oscillator göstergesi ise histogramında karmaşık sinyaller verdi.

Analiste göre 0.167, 21 SMA ve 0.17 dolar seviyeleri altcoin için destek görevi görebilir ancak 0.159 doların altına bir iniş durumunda düşüş tetiklenebilir.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), VeChain (VET), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 31 Aralık

Terra (LUNA)

blank

Saatlik grafikte analiste göre altcoin için Fibonacci geri çekilme seviyeleri destek ve direnç görevi görüyor. İşlem hacminin düşmesiyle birlikte analist, altcoin fiyatının son 24 saatte bir üçgen formasyonu oluşturduğunu düşünüyor. RSI göstergesi 50 civarında bulundu ve LUNA için nötr momentuma işaret etti.

Analiste göre 62.5 dolar ile 65.4 dolar seviyeleri altcoin için önemli destek ve direnç noktalarını temsil ediyor olabilir. Analist, altcoin fiyatının bu seviyelerin üstünde ya da altında kapanış gerçekleştirmesinin, önümüzdeki günlerde LUNA için önem taşıdığını düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar