28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Ethereum, EIP-1559 Yükseltmesinin Ardından Dakikada 10.000 Dolar Yakmaya Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Londra yükseltmesinin geçtiğimiz gün yayınlanmasından bu yana 2 milyon Doların üzerinde Ethereum tokeni yakıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum ağında uzun süredir beklenen Londra Yükseltmesi, geçtiğimiz gün yayınlandı.
  • Yükseltmenin yayınlanmasının ardından Ethereum ağında dakikada yaklaşık 10.000 Dolarlık ETH yakılmaya başlandı.

Uzun süredir beklenen Londra yükseltmesinin Ethereum ağı üzerinde bir token yakma mekanizması getirmesinden sonra, ağ her dakika ortalama 3.68 ETH (10.295 Dolar) yakıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dakikada 3.68 ETH Yakılıyor

Diğer geliştirmelerin yanı sıra, Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559, temel ücret olarak adlandırılan tüm işlem ücretlerinin bir kısmının madencilere gitmesi yerine artık her blokta yakılmasını sağlıyor.

Bu geliştirme, madencilere blok ödülü ve öncelik ücretini verirken Ethereum enflasyonunu dengelemek için yapıldı.

Etherchain.org’a göre, şu dakikaya kadar her dakikada yaklaşık 3.7 ETH (mevcut fiyatlarla 10.000 Doların biraz üzerinde) Ethereum yakıldı. Bu arada, 630 ETH (yaklaşık 1.77 milyon Dolar değerinde), Londra yükseltmesinin yayınlanmasından sadece birkaç saat sonra yakıldı. Temel işlem ücreti ise son bir saat içinde 70 Gwei (5.84 Dolar) ile 100 Gwei (8.34 Dolar) arasında dalgalandı.

En Fazla ETH’yi OpenSea Yaktı

Ultrasound.money’nin verilerine göre, popüler NFT pazarı OpenSea, Londra yükseltmesinden bu yana kolaylaştırdığı işlemler sayesinde 69’dan fazla ETH (193.124 Dolar) yakarak bu anlamda birinci sırada yer aldı.

OpenSea’yi, iki merkezi olmayan finans (DeFi) ticaret protokolü yinelemesi takip ediyor. Bunlar; 53.33 ETH yakan Uniswap V2 ve 45.25 ETH yakan Uniswap V3.

Kripto uzmanları ve topluluk üyeleri, Londra Yükseltmesi ile ilgili şimdiye kadar olumlu duygular bildirdi.

Merkezi olmayan kripto borsası DeversiFi’nin baş mali sorumlusu Ross Middleton konu ile ilgili, “Çok beklenen EIP1559 ağ yükseltmesi, Ethereum kripto para ekosistemi için büyük bir gelişme. Şimdi, Ethereum ağındaki her işlem, bir miktar ETH’nin yok olmasına neden olacak ve ETH’yi deflasyonist bir varlık haline getirecek.” açıklamasını yaptı.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum’da Yaşanan Çöküşle Birlikte Kripto Para Piyasasının Toplam Değeri 1.5 Trilyon Doların Altına Düştü

Ancak ETH fiyatı, şu ana kadar bu yenilikten çok fazla etkilenmedi. Kripto metrik platformu CoinGecko’ya göre, token son 24 saat içinde %4.9 artışla 2.800 Dolar seviyesine yükseldi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar