1 Ekim 2022, Cumartesi
22.9 C
İstanbul

Ethereum En Yüksek Seviyelerin Ardından %7 Düştü

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un yerel kripto parası olan Ether’in (ETH) fiyatı, Bitcoin’in (BTC) bugün itibariyle bir gecede yaşadığı düzeltme üzerine keskin bir düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Binance’de Bitcoin fiyatı, dünün zirvesinden bu yana %10’luk bir düşüş kaydederek 34.000 dolara kadar indi.

Binance indirim kodu

Ether fiyatı neden böyle bir düşüş yaşadı?

Ether, ocak ayında Bitcoin’den daha iyi bir performans sergiledi. Bitcoin düşük hacimle sağlamlaşmaya başladığında daha yüksek riskli oyunlara olan talep artış gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

BTC’nin sağlamlaşmaya başlaması üzerine 40.000 ile 36.000 dolar arasında değişmesinin ardından altcoin piyasası büyük bir yükseliş gördü. Tüccarlar, BTC’ye kıyasla çok daha düşük likidite ve hacme sahip altcoinlere koştu.

Ancak Bitcoin ilk gerçek kısa vadeli duyarlılık değişimini görmeye başladığında altcoinler hem Bitcoin hem de ABD doları karşısında yoğun bir geri çekilme yaşadı.

Güçlü Ether düşüşü, son 72 saatteki güçlü ivmesi nedeniyle beklenmiyordu. ETH, bir yandan ETH/BTC çiftinde sürekli olarak BTC’den daha iyi performans gösterirken öte yandan kripto para piyasasının geri kalanına karşı güç gösterdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı.

Bir kripto para tüccarı olan Neko, ETH’nin Bitcoin’e karşı dirençli olduğu düşüşten önce bir açıklama yaptı. ETH’nin bu ortamda böylesine iyi bir konumda bulunmasına çok sevindiğini ve BTC çifti sabit tutulurken USDT eşleşmesine çok az olumsuz yön verdiğini belirten Neko, BTC üzerindeki bu 3000 puanlık düşüşüne rağmen hala 1350’lerdeki tüm zamanların en yüksek seviyelerinin yakınında işlem görüldüğünü söyledi.

ETH’nin gün içinde büyük bir düşüş görmesinin iki nedeni olduğu öne sürüldü. Bunlardan birincisi, Ether’in vadeli işlemler piyasasının aşırı ısınmasıydı. Fonlama oranı, 19 Ocak’ta ortalama %0.01’in 30 katı olan %0.3 civarındaydı.

İlgili Haber:  Kripto Borsalarının Yarısından Fazlasının Kimlik Doğrulaması Zayıf veya Hiç Yok

İkinci olarak, en iyi kripto para opsiyon borsası olan Deribi tarafından bildirildiği üzere Ether’in açık ilgisi tüm zamanların en yüksek seviyesini vurdu.

Aşırı kalabalık bir vadeli işlem piyasası ile aşırı ısınmış bir vadeli işlemler piyasasının birleşiminin, piyasanın yavaşlamasına neden olarak kitlesel likidasyonlara neden olabileceği kaydedildi. Deribit analistleri Deribit’in ETH opsiyonunun açık pozisyonunun, toplam ETH opsiyon piyasasının %89’u ve tüm zamanların en yüksek değeri olan 1.8 milyar dolarlık kavramsal değere ulaştığını açıkladı.

Sırada ne var?

Tüccarlar genellikle büyük borsalarda daha az kaldıraç kullandıkları için piyasa belirsizlik zirvesi göstermeye başladı. Bu nedenle de Ether’in kısa vadeli yörüngesinin çoğunlukla Bitcoin’in önümüzdeki 24 saat içindeki performansına bağlı olacağı belirtildi. Dahası, ETH/BTC çifti, Eylül 2020’deki bir önceki yerel zirve olan 0.038’lik önemli bir direnç seviyesinde kaldı.

Ancak Bitcoin’in 34.000 doların altına düşmesi durumunda altcoinlerin çoğunun aşırı alım bölgesinde olduğu düşünüldüğünde Ether ve tüm altcoin piyasasının büyük olasılıkla büyük bir düzeltme göreceği kaydedildi.

Bununla birlikte Bitcoin’in yeni zirveleri test etmek için 34.000 dolardan geri dönmesi halinde ise ETH’nin muhtemelen Bitcoin ve diğer büyük piyasa değeri kripto para ile birlikte güçlü bir şekilde toparlanacağı öngörüldü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar