30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Ethereum (ETH), EOS, VeChain (VET) – Altcoin Fiyat Analizi – 21 Aralık

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatı 45.700 dolar civarına kadar inmesinin ardından son saatlerde bir yükseliş atağı gerçekleştiriyor ve bu yazının yazıldığı anlarda 48.600 dolardan işlem görüyor. Buna ek olarak altcoinler de BTC’nin bu yükselişine olumlu tepki verdi. Ethereum fiyatı tekrardan 4.000 doların üstüne çıkarken EOS ise analiste göre bir aylık bir trend çizgisi direncini kırmayı başardı. Ayrıca VeChain de dünkü dip noktasından %5 değer kazandı. Analist Akashnath, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Binance indirim kodu

Ethereum [ETH]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH fiyatı, 3800 dolar bandına kadar gerilmesinin ardından Bitcoin’in sıçrama yapması ile birlikte son saatlerde 4.000 doların üstüne tırmanmayı başardı.

Analiste göre altcoinin Aralık ayı ‘Sabit Aralıklı Hacim Profili’, kontrol noktasının (kırmızı), ETH’nin bu yazının yazıldığı anlarda bulunduğu 4.035 dolar seviyesinde olabilir. Analist, 4.000-4100 dolar arasında ağır satış dalgaları yaşanabileceğine inanıyor.

Bununla birlikte analist, ETH fiyatının Aralık ayı başında oluşan bir alçalan trend çizgisi direncinden kurtulduğunu ve RSI göstergesinin de 2 saatlik grafikte ETH için boğa lehine momentum gözlediğini söyledi. Analiste göre Fibonacci geri çekilme seviyeleri ise %38.2 seviyesinin 4.077 dolardan bulunduğuna işaret ediyor.

Analiste göre saatlik ya da dört saatlik mumun 4.100 dolar üzerinde yüksek hacimler ile bir kapanış yapması, boğa gücüne dair ipucu verebilir.

EOS

blank

Analiste göre, son birkaç gündür bir üçgen formasyonunda sıkışan EOS fiyatı, son saatlerde bu grafikten çıkış yapmayı başardı. Ancak analist, 3.4 ila 3.5 dolar arasındaki bölgede halen yoğun bir direnç bulunduğunu düşünüyor.

Analiste göre Awesome Oscillator göstergesi de saatlik grafikte sıfır hattının üstüne çıkarak boğa momentumuna dair ipucu verdi. Buna rağmen analist, 35 dolar direncinin güçlü olabileceğini belirterek altcoinin grafiğindeki yükselişin geniş zaman dilimlere yayılıp yayılmayacağının net olmadığını söylüyor.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), VeChain (VET), Ethereum Classic (ETC) - Altcoin Fiyat Analizi - 31 Aralık

VeChain [VET]

blank

Analiste göre VET fiyatı için 0.097 dolar, 0.114 dolar ve 0.142 dolar seviyelerinde güçlü dirençler bulunuyor. Bununla birlikte analist, OBV’nin bir üçgen formasyonundan çıkış yaptığını düşünürken altcoinin fiyatının kendisinin ise trend çizgisi direncinin (mavi) üstüne son iki haftadır çıkamadığını belirtiyor. Analiste göre büyük zaman dilimlerinde ise 0.082 dolar ile 0.086 dolar arasındaki bölgede bir direnç olabileceğini belirtiyor.

 

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar