26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) ve NEO – Altcoin Fiyat Analizi – 17 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı son 24 saatte %7.7 yükselirken altcoin haftalık zirvesini hedeflemeye başladı. Bununla birlikte hem Dogecoin hem de NEO fiyatı yatay seyir sinyalleri veriyor. NEO son 24 saatte %2.6 değer kazandı. Analizciye göre yatay seyrin kırılması durumunda NEO fiyatı 54.01 doları aşabilir.

Binance indirim kodu

Son olarak Dogecoin ise 7 Eylül’de yaşanan satış dalgasının ardından yatay seyir izlemeye devam etti. DOGE fiyatı son 24 saat içerisinde %2.2’lik yükseliş gösterdi. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoin fiyatlarını değerlendirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum [ETH]

blank
ETH/USD

Ethereum fiyatı 24 saat içerisinde %7.7 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.626 dolardan işlem görüyor. Analizciye göre altcoin fiyatının en yakın direnç noktası 3.715 dolar bölgesinde bulunuyor. Bu seviyenin aşılması durumunda ETH fiyatı son bir haftanın rekorunu kırmış olacak. Analizci, 3.715 dolar seviyesinin aşılması durumunda 4.033 doların tekrardan test edilebileceğini düşünüyor.

Fiyatta bir trend değişimi olması durumunda ise, Samal’a göre Ethereum fiyatı 3.387 dolara, bunun altında ise 3.190 dolara kadar düşebilir. Bu senaryonun gerçekleşmesi durumunda altcoin, 1 aylık dip noktası olan 2.956 dolara yakın bir noktada seyredecek.

Dogecoin [DOGE]

blank
DOGE/USD

Dogecoin fiyatı, son 24 saatteki %2.2’lik yükselişiyle görece yatay seyir izlemeye devam ediyor. Altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 0.244 dolar seviyesinde bulunuyordu. Analizciye göre, DOGE fiyatı yatay seyir halinden çıkıp yükselişe girerse ilk direnç noktası 0.270 dolarda bulunuyor. Analizci, 0.270 doların aşılması durumunda ise DOGE fiyatının iki haftalık zirvesi olan 0.307 doları yeniden test edebileceğini düşünüyor. Samal, ek bir direnç bölgesinin ise, altcoin fiyatı için son ayların zirvesi olan 0.348 dolar bölgesinde konumlandığını düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP) Fiyat Analizi - 23 Mayıs

NEO

blank
NEO/USD

NEO fiyatı son 24 saatte %2.6 yükseldi ve altcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda 51.74 dolar seviyelerinden işlem gördü. NEO fiyatında son 24 saatte yatay seyir izlendi. Analizciye göre NEO fiyatının yukarı yönlü bir atak yapması durumunda 54.01 dolar seviyesinde bir direnç ile karşılaşılabilir. 54.01 doların aşılması halinde NEO fiyatı 1 haftalık zirvesine çıkmış olacak. Samal, ek direnç bölgelerinin 59.74 dolar ve son ayların zirvesi olan 65.86 dolarda bulunduğunu düşünüyor.

Analizciye göre, piyasadaki alış baskısı azalırsa NEO fiyatı aşağıya doğru, 45.49 dolara kadar inebilir. Bu seviyenin üstünde seyretmeyi başaramaması durumunda altcoin fiyatı son ayların dip noktası olan 44.09 dolardan işlem görebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar