Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Uzmanlara göre, Ethereum rallisi 3.600 dolar seviyelerinde durdu ve satın alımların hakimiyetindeki düşüşle birlikte, bir sonraki yukarı yönlü hareketinden önce, küçük bir düzeltme hamlesi yaşanabilir. Benzer şekilde Ethereum Classic’de de benzer bir gerileme yaşanması bekleniyor ancak altcoinlerde boğa piyasasının hakim olduğu şu günlerde bu tür bir gelişmenin ertelenmesi de mümkün olabilir.

blank

Ethereum [ETH]

blank

blank

Nisan ayının son haftasından bu yana Ethereum fiyatları sürekli bir yükseliş trendindeydi ve bu trend ile birlikte de birden fazla kez kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeledi. Ethereum’da haftalık kazançlar %23.7 seviyesinde bulunuyor. Aynı periyotta Bitcoin’de yaşanan değer artışı ise yalnızca %3 ile sınırlı kaldı. EMA çizgileri arasındaki mesafe yaşanan rallilerin başında genişledi ve bununla birlikte piyasalardaki güçlenme eğilimi de açığa çıkmış oldu. Bu çizgiler aslında destek çizgisi görevi de görüyor ve uzmanlara göre 3.377 dolar bölgesi önemli bir destek noktalarından biri.

Ethereum’un 3.600 dolar seviyesinin üstüne çıkıp rekor kırmasıyla beraber satın alımlardaki baskınlık da azaldı. Yeni bir yükseliş trendinden önce birkaç destek noktası test edilebilir. Ethereum fiyatlarındaki MACD hattı sinyal çizgisinin altına düştü ve histogramında da bir dizi kırmızı bar görülüyor. Buna rağmen endeks halen boğa piyasası eğiliminde ve önümüzdeki günlerde de elde ettiği kazançları koruyabilir.

Ethereum Classic [ETC]

blank

Ethereum’daki yükseliş trendiyle beraber Ethereum Classic de Mayıs ayının başından bu yana keskin fiyat artışları yaşadı. ETC için düzeltme sinyalleri bir süredir gözlense de, piyasalardaki olumlu hava bu düzeltmeyi ertelemeyi başardı. Awesome Oscillator (AO) değerine bakıldığında momentumun halen alıcılar lehine olduğu görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Şu an için ETC için beklenen düzeltmenin ne zaman yaşanacağını kestirmek oldukça güç. RSI değerleri aşırı doymuş piyasanın özelliklerini yansıtıyor ancak buna rağmen 80 değerine dokunup geri inmeyi sürdürüyor. Düzeltme yaşandığı takdirde, 123 dolar ve 90.6 dolar seviyelerinde destekler bulunuyor.

Binance Coin [BNB]

blank

ETH ve ETC’de olduğu gibi Binance Coin’de de Nisan ayının son haftalarından bu yana güçlü fiyat artışları yaşandı. Grafiklere göre alıcılar 445 dolar seviyesinden BNB trenine bindiler ve fiyatları yukarıya taşımayı başardılar. Ancak son günlerde BNB fiyatları 656 dolar-604 dolar arasında yatay seyir izlemeye başladı ve rekor seviyelerde uzaklaştı.

RSI değerleri ise bu periyotta 45-55 arasında gidip gelerek nötr bir çizgi izledi. ADX değeri ise 17 seviyelerinde dolaşarak BNB için zayıf bir trende işaret etti. Bu yazının yazıldığı dakikalarda 24 saatlik alım satım hacimlerinin de azalmasıyla birlikte yatay seyrin devam etmesi beklenebilir. Diğer taraftan, 656 dolar seviyesindeki direncin kırılması durumunda BNB fiyatları yeni rekorlara doğru koşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend