Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin piyasasında güçlü yükselişler görülürken, Ethereum fiyatı da benzer şekilde bir ralli yaşadı. Dünyanın büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 31 Mart’ta ufak artışlar kaydetse de, son 4 saat içinde güçlü bir atak yaparak %10 değer kazandı ve 2.540 dolara kadar tırmandı.

blank

Ethereum’un Saatlik Grafiği

blank

blank

Ethereum fiyatlarının yükselişiyle beraber, ETH için de mevcut trend tersine dönmüş gibi görünüyor. Kısa vadeli olarak ayı havası piyasalardan çıkmış gibi ve ayrıca bu fiyat seviyeleri piyasa tarafından da destek görüyor. Ancak bu desteğin ardından diğer bir düzeltme yaşanabilir.

ETH’nin mevcut fiyatlarına gösterilen ilgi arttıkça volalite de artış gösteriyor. Ancak Ethereum fiyatının 50’lik hareket ortalamasının ve sinyal çizgisinin üstüne çıkmasıyla beraber yatırımcıların da bu fiyata olan destekleri arttı. Bu yatırımcıların birçoğu alımlar gerçekleştirerek fiyatların yükselmesinde aktif rol oynadılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Artan alış baskısı, bu yazının yazıldığı anlarda 67 değerine yakın seyir izleyerek aşırı alım bölgesine yakın bir konumda bulunan Relative Strength Index (RSI) göstergesinde de görüldü. ETH fiyatları henüz aşırı alım bölgesine giriş yapmış olmasa da RSI değeri alıcıların piyasada baskın olduğuna işaret etti. Bununla birlikte, momentumun pozitife dönmesiyle beraber Awesome Oscillator (AO) değeri de yükselen alış momentumuna dair sinyaller verdi. Momentum, satış baskısı tarafından darbe almamasıyla, fiyatların yükselişiyle beraber yükseliyor gibi görünüyor.

Sonuç

Mevcut piyasalar Ethereum fiyatlarına güç verse de, ETH bir başka düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir. Göstergeler Ether fiyatlarının alış baskısı konusunda doyuma ulaşmaya başladığını gösteriyor bu yüzden bu fiyat seviyelerinin dengesi dikkatle izlenmeli. Ethereum için 2.552 dolarda bir direnç, 2.401 dolarda ise bir destek noktası bulunuyor olabilir.

Ethereum, yalnızca 19 gün önce (12 Mayıs) kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak 4.362 dolara kadar fırlamıştı. Bunun ardından ise, art arda gelen düzeltmelerin sonucunda 1.737 dolara kadar gerileyen ETH fiyatları şu an ise, kırdığı rekorundan yaklaşık olarak %40 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Ethereum fiyatları, Bitcoin’in yaşadığı düşüşe paralel bir şekilde güç kaybetmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend