27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – 1 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu yazının yazıldığı anlarda Bitcoin piyasasında güçlü yükselişler görülürken, Ethereum fiyatı da benzer şekilde bir ralli yaşadı. Dünyanın büyük ikinci kripto parası olan Ethereum, 31 Mart’ta ufak artışlar kaydetse de, son 4 saat içinde güçlü bir atak yaparak %10 değer kazandı ve 2.540 dolara kadar tırmandı.

Binance indirim kodu

Ethereum’un Saatlik Grafiği

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatlarının yükselişiyle beraber, ETH için de mevcut trend tersine dönmüş gibi görünüyor. Kısa vadeli olarak ayı havası piyasalardan çıkmış gibi ve ayrıca bu fiyat seviyeleri piyasa tarafından da destek görüyor. Ancak bu desteğin ardından diğer bir düzeltme yaşanabilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH’nin mevcut fiyatlarına gösterilen ilgi arttıkça volalite de artış gösteriyor. Ancak Ethereum fiyatının 50’lik hareket ortalamasının ve sinyal çizgisinin üstüne çıkmasıyla beraber yatırımcıların da bu fiyata olan destekleri arttı. Bu yatırımcıların birçoğu alımlar gerçekleştirerek fiyatların yükselmesinde aktif rol oynadılar.

Artan alış baskısı, bu yazının yazıldığı anlarda 67 değerine yakın seyir izleyerek aşırı alım bölgesine yakın bir konumda bulunan Relative Strength Index (RSI) göstergesinde de görüldü. ETH fiyatları henüz aşırı alım bölgesine giriş yapmış olmasa da RSI değeri alıcıların piyasada baskın olduğuna işaret etti. Bununla birlikte, momentumun pozitife dönmesiyle beraber Awesome Oscillator (AO) değeri de yükselen alış momentumuna dair sinyaller verdi. Momentum, satış baskısı tarafından darbe almamasıyla, fiyatların yükselişiyle beraber yükseliyor gibi görünüyor.

Sonuç

Mevcut piyasalar Ethereum fiyatlarına güç verse de, ETH bir başka düzeltmeyle karşı karşıya kalabilir. Göstergeler Ether fiyatlarının alış baskısı konusunda doyuma ulaşmaya başladığını gösteriyor bu yüzden bu fiyat seviyelerinin dengesi dikkatle izlenmeli. Ethereum için 2.552 dolarda bir direnç, 2.401 dolarda ise bir destek noktası bulunuyor olabilir.

İlgili Haber:  Litecoin (LTC), AAVE ve Filecoin (FIL) Fiyat Analizi - 17 Eylül

Ethereum, yalnızca 19 gün önce (12 Mayıs) kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırarak 4.362 dolara kadar fırlamıştı. Bunun ardından ise, art arda gelen düzeltmelerin sonucunda 1.737 dolara kadar gerileyen ETH fiyatları şu an ise, kırdığı rekorundan yaklaşık olarak %40 daha düşük bir seviyeden işlem görüyor. Ethereum fiyatları, Bitcoin’in yaşadığı düşüşe paralel bir şekilde güç kaybetmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar