27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – Analiste Göre Bu Seviyelere Dikkat! – 8 Haziran

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatları 2.584 dolardaki destek noktasından sıçrama yapmasının ardından tırmanmaya başladı. Yalnızca bir gün içerisinde %9.36 yükselen ETH fiyatları, bu yazının yazıldığı anlarda 2.784 dolardan işlem görüyor. Analist Namrata Shukla, Ethereum’un fiyat analizini sundu…

Binance indirim kodu

Ethereum’un bu fiyat aralığında ilerlemesiyle beraber, analiste göre kısa vadeli piyasada ayı trendine dönüşebilecek bir konsolidasyon periyodu yaşanabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum’un Saatlik Grafiği

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Yukarıdaki grafiğe göre 2.584 dolar seviyesi iki kez test edilmiş ve benzer bir çıkış grafiğiyle sonuçlanmış. Shukla’ya göre Ethereum (ETH) fiyatları 2.792 dolardaki direnç seviyesine yakın seyrediyor ve satış baskısı yükselene kadar bu seviyelerde olmayı sürdürebilir. Analist, bunun Ethereum’un değerinin desteği kaybetmesine ve 2.700 dolara kadar inmesine neden olabileceğini düşünüyor.

Ethereum piyasası fiyatların önceki gün ralli yapmasıyla beraber boğa lehine bir havaya büründü. Analiste göre 50’lik hareket ortalamasının fiyat mumlarının altında olması trend yükselişine işaret ediyor ancak ETH’nin önceden yaşanan bir trendi takip etmesi nedeniyle bir düşüş ihtimali de olabilir.

blank

Görünür Aralık Göstergesine göre şu anki fiyat seviyesi yüksek bir şekilde alım satım yaşamıyor. Analiste göre, fiyatlar destek noktasını kırarsa, alım satımın daha yüksek olduğu 2.700 dolara doğru yelken açabilir. Namrata Shukla ayrıca bu seviyenin mevcut periyot için POC noktası olduğunu da düşünüyor.

İlginç bir şekilde Directional Movement Index (DMI), +DI’ın –DI’ın altına geçmesine az kaldığını gösteriyor. Analiste göre bu durum piyasaya ayı havası getirebilir. Analist, bunun gerçekleşmesi durumunda ETH piyasasındaki aşağı yönlü baskının bir tür sell-off’a yol açabileceğini ifade ediyor.

Analiste Göre Fiyat Analizinin Sonucu: Ethereum Piyasası Boğa Lehine Olsa da, Trend Değişimi Sinyalleri Var

Analist, bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum piyasasının pozitif gözükmesine rağmen trend değişimi sinyallerinin de oluştuğu konusunda uyarıyor. ETH’nin 2.763 dolardaki desteğine yakın işlem görmesiyle beraber, Shukla’ya göre bu seviye bir sell-off’u tetikleyebilir ve fiyatlar bir sonraki trading aralığını 2.700 dolarda bulabilir.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB), Cardano (ADA) ve Litecoin (LTC) Fiyat Analizi - 12 Mayıs

Ethereum fiyatları, 19 Mayıs’ta yaşanan büyük kripto para çöküşü sonrasında, Bitcoin fiyatlarıyla beraber büyük düşüşler göstermişti. 19 Mayıs’taki düşüşün nedeni, Çin yönetiminin kripto para dünyasına daha sıkı denetimler getireceğini söylemesiydi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar