Ethereum (ETH) Fiyat Analizi – Analiste Göre Bu Seviyelere Dikkat! – 8 Haziran

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Ethereum fiyatları 2.584 dolardaki destek noktasından sıçrama yapmasının ardından tırmanmaya başladı. Yalnızca bir gün içerisinde %9.36 yükselen ETH fiyatları, bu yazının yazıldığı anlarda 2.784 dolardan işlem görüyor. Analist Namrata Shukla, Ethereum’un fiyat analizini sundu…

blank

Ethereum’un bu fiyat aralığında ilerlemesiyle beraber, analiste göre kısa vadeli piyasada ayı trendine dönüşebilecek bir konsolidasyon periyodu yaşanabilir.

blank

Ethereum’un Saatlik Grafiği

blank

Yukarıdaki grafiğe göre 2.584 dolar seviyesi iki kez test edilmiş ve benzer bir çıkış grafiğiyle sonuçlanmış. Shukla’ya göre Ethereum (ETH) fiyatları 2.792 dolardaki direnç seviyesine yakın seyrediyor ve satış baskısı yükselene kadar bu seviyelerde olmayı sürdürebilir. Analist, bunun Ethereum’un değerinin desteği kaybetmesine ve 2.700 dolara kadar inmesine neden olabileceğini düşünüyor.

Ethereum piyasası fiyatların önceki gün ralli yapmasıyla beraber boğa lehine bir havaya büründü. Analiste göre 50’lik hareket ortalamasının fiyat mumlarının altında olması trend yükselişine işaret ediyor ancak ETH’nin önceden yaşanan bir trendi takip etmesi nedeniyle bir düşüş ihtimali de olabilir.

blank

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Görünür Aralık Göstergesine göre şu anki fiyat seviyesi yüksek bir şekilde alım satım yaşamıyor. Analiste göre, fiyatlar destek noktasını kırarsa, alım satımın daha yüksek olduğu 2.700 dolara doğru yelken açabilir. Namrata Shukla ayrıca bu seviyenin mevcut periyot için POC noktası olduğunu da düşünüyor.

İlginç bir şekilde Directional Movement Index (DMI), +DI’ın –DI’ın altına geçmesine az kaldığını gösteriyor. Analiste göre bu durum piyasaya ayı havası getirebilir. Analist, bunun gerçekleşmesi durumunda ETH piyasasındaki aşağı yönlü baskının bir tür sell-off’a yol açabileceğini ifade ediyor.

Analiste Göre Fiyat Analizinin Sonucu: Ethereum Piyasası Boğa Lehine Olsa da, Trend Değişimi Sinyalleri Var

Analist, bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum piyasasının pozitif gözükmesine rağmen trend değişimi sinyallerinin de oluştuğu konusunda uyarıyor. ETH’nin 2.763 dolardaki desteğine yakın işlem görmesiyle beraber, Shukla’ya göre bu seviye bir sell-off’u tetikleyebilir ve fiyatlar bir sonraki trading aralığını 2.700 dolarda bulabilir.

Ethereum fiyatları, 19 Mayıs’ta yaşanan büyük kripto para çöküşü sonrasında, Bitcoin fiyatlarıyla beraber büyük düşüşler göstermişti. 19 Mayıs’taki düşüşün nedeni, Çin yönetiminin kripto para dünyasına daha sıkı denetimler getireceğini söylemesiydi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Bitcoin Fiyatında “Ölüm Kesişimi” Görüntüsü Oluştu! – Coinbase Kurucusundan Önemli Açıklama Geldi

Bitcoin ve diğer kripto para fiyatları bu hafta epey zorlu bir süreçten geçti. Mayıs ayında 2.5 trilyon dolara ulaşan...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend