1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Avalanche (AVAX) Fiyat Analizi – 13 Eylül – “ETH Fiyatı 4.000 Doları…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı, son 24 saatteki %1.70’lik yükselişiyle beraber yatay bir seyir izledi. Analizciye göre ETH fiyatı son ayların en yüksek seviyesi olan 4033.45 doları hedefliyor. Litecoin ise %1.10’luk ufak getirisiyle beraber analizciye göre en yakın direnci 194.13 dolarda bulunuyor. Bu iki coinin aksine Avalanche fiyatı ise genel kripto para piyasasından ayrışma gösterdi ve %21.06’luk rallisi ile birlikte kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 64.87 dolara ulaştı. AVAX’ın bu fiyat seviyesine çıkmaya çalıştığı son tarih neredeyse 6 ay öncesiydi. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoinleri değerlendirdi…

Binance indirim kodu

Ethereum (ETH)

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı, grafiğinde yatay seyir gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 3432.49 dolardan işlem gördü. Son 24 saatte ETH fiyatı %1.70 değer kazandı. Analizciye göre ETH’nin en yakın direnç noktası 3.715 dolarda bulunuyor. Bu bölge aynı zamanda Ethereum’un son bir haftadaki zirvesini oluşturuyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Samal, bu direnç bölgesinin aşılması durumunda ETH fiyatının son ayların zirvesi olan 4033.47 doları ziyaret edebileceğini düşünüyor.

Analizci, ETH fiyatının düşüş göstermesi durumunda ise en yakın desteğinin 2.946.43 dolarda bulunduğunu belirtiyor. Bu seviye, ETH fiyatının son 1 aydaki dip fiyatını temsil ediyor. Bunun altında ise analizciye göre ETH fiyatı 2.600.07 dolarda destek bulabilir.

Litecoin (LTC)

blank

Litecoin fiyatı da yatay seyir izledi ve bu yazının yazıldığı anlarda 182.05 dolardan işlem gördü. LTC fiyatı son 24 saatte %1.10’luk ufak bir yükseliş sergiledi. Analizciye göre LTC’nin en yakın direnci 194.13 dolar seviyesinde bulunuyor.

Bu seviyenin üstünde tutunmayı başarırsa, Samal, LTC’nin 218.15 dolara dokunma çabası sarf edebileceğini, bunun ardından ise son ayların zirvesi olan 232.77 doları tekrar ziyaret edebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Dogecoin (DOGE), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi - 17 Mayıs

Analizci, LTC fiyatının önümüzdeki seanslarda da yatay hareket sergilemesi durumunda ise altcoinin fiyatının son 1 aydaki dip noktası olan 160.58 dolara kadar düşebileceğini belirtiyor. Analizciye göre bu seviyenin altında bulunan 135.32 dolar ise yedek bir destek bölgesi olarak değerlendirilebilir.

Avalanche (AVAX)

blank

Avalanche fiyatı geçtiğimiz gün %21.60’lık bir ralli yaşadı. 62.25 dolara kadar tırmanan AVAX, böylece kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu da kırmış oldu. Altcoin, 4 saatlik grafiğinde 20-SMA değerinin üstünde kalarak analizciye göre alıcıların coin için baskın taraf olduğunu vurguladı. Samal, AVAX için en yakın direnç noktasının 63.27 dolarda bulunduğunu düşünüyor.

Analizciye göre Avalanche fiyatı bir düzeltme yaşarsa, altcoin için son iki haftanın dip seviyesi olan 41.92 dolar destek görevi görebilir. Bunun altında ise, Samal, 33.74 dolar ve 21.64 doların destek olarak değerlendirilebileceğini söylüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar