30 Eylül 2022, Cuma
27.9 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Monero (XMR) ve Filecoin (FIL) Fiyat Analizi – 23 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının son 24 saatte 35.000 dolara düşüşü, kripto parala piyasalarının geri kalanında da domino etkisi gösterdi. Ancak Bitcoin’in 37.000 doların üstüne tekrardan çıkmasıyla beraber bir dizi alış dalgası da yaşandı. Benzer şekilde Ethereum, Monero ve Filecoin de çeşitli düzeylerde dip fiyatlara düştüler ancak daha sonra kendi grafiklerinde belli ölçüde geri dönüşler yapmayı başardılar.

Binance indirim kodu

Ethereum [ETH]

blank

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Dün Bitcoin belirli bir aralıkta işlem görürken, Ethereum’un hareketleri de 2700 dolar ile 3000 dolar arasında gerçekleşmişti. Bitcoin’in 35.000 dolara düşmesinin oluşturduğu zincirleme tepkime ile beraber Ethereum piyasaları da etkilendi. Ethereum fiyatlar 2.100 dolar kadar düşük seviyelere dokundu ancak bu yazının yazıldığı anlarda kısmen de olsa bir alış aktivitesi görülüyor.

4 saatlik grafikte ETH fiyatları yukarı yönlü hareket etti ve %23.6 Fibonacci seviyesine doğru yola çıktı. Bu bölge 19 Mayıs’ta yaşanan kayıp dalgasındaki ilk satışlarda kritik bir destek noktası görevi görmüştü. Bitcoin fiyatlarının 42.000 doları aşması durumunda ETH de hızlıca bir boğa hareketi yapabilir. %50 Fibonacci seviyesinin ve 200-SMA (yeşil) değerinin üstüne bir hamle durumunda, dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum için bir boğa koşusu başlayabilir.

Şu anda, Awesome Oscillator (AO) değerine göre halen satış baskısı piyasalarda baskın görünüyor. Ancak AO değerindeki boğa lehine ayrışma kısmen de olsa iyimser bir hava yaratıyor. Stokastik RSI değerindeki boğa lehine bir dönüşüm de iyimser tabloya katkı sağlıyor.

Monero [XMR]

blank

Monero’nun 20-SMA (kırmızı) değerine yaklaşmasıyla beraber bir dizi alış aktivitesi gözlendi. Kısa vadeli hareket ortalaması da son birkaç gündür güçlü bir destek ve direnç görevi gördü, bu yüzden bu alanın kırılması boğa lehine bir gelişme olarak yorumlanabilir. Ancak genel kripto para piyasalarının toparlanamaması durumunda kazançlar 271.1 dolar seviyesiyle sınırlı kalabilir.

İlgili Haber:  CryptoPunks NFT'leri Christie's Müzayede Evinde 16.9 Milyon Dolara Satıldı

İlginç bir şekilde, 271 dolar seviyesi 50-SMA (sarı) değerine de yakın bir konumda bulunuyor ve Supertrend göstergesi (SI), bu alanın aşılması durumunda boğa tarafına geçebilir. Fiyata endeksli stokastik RSI değeri ise aşırı alış bölgesinden düştü ve bu yüzden önümüzdeki seanslardaki kazançlar kısa ömürlü kalabilir.

Filecoin [FIL]

blank

FIL’de 95 dolar direncinin kırılamamasıyla beraber satıcılar yeniden harekete geçti ve Filecoin fiyatlarını daha önce kırılan 65.3 bandına kadar geriletti. Supertrend göstergesi (SI) bunu öngörmede başarılı bir iş çıkardı ve ayılar için kritik bölgenin 95 dolar olduğunu gösterdi. FIL piyasalarında kısmi alış baskısı gözlense de, boğa yatırımcıları aşırı ayı koşulları altında kazanç sağlamada epey zorlanıyor. RSI değeri de 51 bölgesinde bir direnç kaydetti ve bu değerin aşılması durumunda boğalar piyasada etkin rol oynayabilir.

Ayı senaryosunda ise fiyatlar mevcut destek noktası olan 48.4 dolardan bir kez daha %27’lik bir gerileme gösterebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar