8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), NANO ve Chainlink (LINK) Fiyat Analizi – 14 Mayıs

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin’de yaşanan ani düşüşler ile birlikte Ethereum, Chainlink ve Nano gibi altcoinlerin performansları da büyük ölçüde etkilendi ve altcoin piyasalarında düzeltme havası hakim görünüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum [ETH]

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum, son birkaç aydır yaşanan altcoin sezonuna, grafiklerindeki keskin yükselişler ile beraber liderlik etti. Hatta Ethereum’un kısa bir süre önce 4.000 dolar barajını aşmasıyla beraber, ETH’nin Bitcoin’den liderliği alabileceği tartışılıyordu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Son 5 gün içerisinde %30’dan fazla değer kazanan ETH, düzeltmeler ile beraber 24 saatten kısa bir süre içerisinde %10 düşüş yaşadı. Ancak bu düzeltmelerin, ETH için uzun zamandır beklendiğini de hatırlatmak gerekiyor. Bu yüzden bu düşüşler aslında Ethereum fiyatlarındaki bir trend değişimini işaret etmiyor olabilir.

Parabolik SAR değerinin noktalı işaretleri fiyat mumlarının belirgin ölçüde altında kaldı. RSI değeri ise aşırı alım bölgesine yaptığı bir ataktan sonra keskin bir düşüş sergiledi.

Bahsedilen düşüşlere rağmen, birçok faktör Ethereum’un performansında etkin olmaya devam ediyor.

NANO

blank

Bu yazıdaki diğer coinlere göre, en büyük kripto paralar listesinde 84. sırada bulunan NANO biraz aşağılarda kalıyor. Ancak son 3 gün içerisinde %60’tan fazla değer kazanan NANO bu haberler ile beraber 13 dolar barajını aştı. Ancak NANO’nun, 3 yıl önce kırdığı, kendisine ait tüm zamanların en yüksek rekor fiyatına hala ulaşamadığını da eklemek gerekiyor.

NANO’nun piyasasındaki yükseliş trendi teknik göstergelere de yansıdı. Chaikin Money Flow (CMF) değeri keskin bir hamleyle 0’a doğru yönelen NANO, Awesome Oscillator (AO) değerinde de momentumunda yükselişlere işaret ediyor.

Chainlink [LINK]

blank

Dünyanın en büyük kripto paraları arasında 13. sırada bulunan Chainlink, Mayıs ayında olumlu gelişmeler yaşadı. Mart ve Nisan ayındaki dengeli büyümesinden sonra LINK, Mayıs ayında keskin yükselişler gördü ve sadece 5 gün içerisinde %24’ün üzerinde değer kazandı. Ancak Bitcoin’de yaşanan gelişmeler nedeniyle bu yükseliş yarım kaldı ve LINK 48 saat içerisinde değerinin %20’inden fazlasını kaybetti. Chainlink fiyatları ayrıca Ethereum’un kendi içerisinde yaşadığı düzeltmelerden de kötü etkilendi.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC) ve Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Bollinger bantlarının ağızları fiyat volalitesini işaret edebilecek kadar değişkenken, MACD çizgisi sinyal çizgisinin altına geçerek grafiklerde bir ayı piyasasına yönelimi göstermiş olabilir.

Birçok uzmana göre, son yaşanan düzeltmelere rağmen LINK, yapısındaki farklı faktörler sayesinde en popüler altcoinlerden biri olmayı sürdürüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar