10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Ethereum (ETH), SAND, NEAR – Altcoin Fiyat Analizi – 3 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatının 3.766 dolardaki direncini aşmakta zorlanmasıyla birlikte birçok altcoin rallilerini tamamlayamadı. Analiste göre kripto para piyasasındaki durum halen “korku” bölgesinde yer alıyor.

Binance indirim kodu

Analiste göre yeterli hacim değerlerine ulaşılamazken SAND ve NEAR fiyatı yükselen bir ayı etkisi altında kalıyor. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

Ethereum fiyatı, alçalan kanalından bir çıkış yapmasının ardından bir toparlanma yaşadı ve son üç gün içerisinde 3.766 doları beş kez test etti. Analiste göre bu aşamada altcoin fiyatı yüksek dip notaları sergiledi ve hareketinde yükselmiş bir alış baskısına işaret etti. Bunun sonucunda ETH fiyatı 20 SMA (kırmızı) değerinin üstüne fırladı.

Buna rağmen analist, hacim oskilatörü değerinin halen bir düşüş trendi içerisinde olduğunu ve zayıf bir boğa hamlesine işaret ettiğini düşünüyor.

Dünyanın en büyük altcoini bu yazının yazıldığı anlarda 3.742 dolardan işlem görüyor. RSI göstergesi, rekor bir dip noktası olan 18.78 seviyesine inmesinin ardından yüksek zirveler gördü ancak orta hattı geçmeyi başaramadı.

The Sandbox (SAND)

blank

SAND boğalarının yükselen bir takoz formasyonu (yeşil) oluşturmasının ardından aşılan 6.03 dolar seviyesiyle birlikte altcoin fiyatı %38.2’lik Fibonacci direncini kırmıştı. Bunun sonucunda SAND, 26 Aralık tarihinde son üç haftanın en yüksek seviyesine çıktı.

Analiste göre altcoin bunun ardından gerileme yaşadı ve 30 Aralık tarihinde haftalık dip noktasını gördü.

Geçtiğimiz hafta boyunca alçak zirveler oluşturan SAND, 5.7 doları ise korudu. Analiste göre bu gelişmeler SAND için satış baskısının arttığına ve başka çöküş olursa bir sonraki test noktasının 5.4 dolar olabileceğine işaret ediyor olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoin fiyatı 5.88 dolardan işlem görüyor. Analiste göre 46 seviyesinde bulunan RSI göstergesi ayı lehine bir taraf almış olabilir.

İlgili Haber:  Tron (TRX), Algorand (ALGO) ve VeChain (VET) - Altcoin Fiyat Analizi - 26 Eylül

Near protocol (NEAR)

blank

NEAR, 27 Aralık tarihinde kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırmıştı. Bunun ardından RSI ile fiyat hareketi arasında ayı lehine bir ayrışma gerçekleşen kripto para %20 değer kaybetse de boğa lehine bir trend çizgisinde (beyaz) analiste göre destek buldu.

Son birkaç gündür simetrik bir üçgen formasyonu oluşturan altcoin, boğa lehine trend çizgisini (beyaz) aştı. Analiste göre daha fazla düşüş yaşanması durumunda NEAR 13.2 dolar seviyesinden zemin bulabilir.   

Bu yazının yazıldığı anlarda NEAR fiyatı 20-50 SMA değerlerinin altında, 14.89 dolardan işlem görüyor. Analiste göre orta hatta yakın seyreden RSI göstergesi nötr sinyaller verdi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar