7 Aralık 2022, Çarşamba
11.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Solana (SOL), EOS – Altcoin Fiyat Analizi – 28 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı, alıcıların piyasaya giriş yapmaya başlamasıyla birlikte toparlanma sinayelleri gösterdi ve son 24 saatte altcoin fiyatı %2.9 yükseldi. Bazı kripto paralar ise grafiklerinde bağımsız bir yol izledi ve değer kayıpları kaydetti. Bu kripto paralar arasında ise Solana ve EOS yer alıyor. Analizci Anushmita Samal, söz konusu kripto paraları inceledi.

Binance indirim kodu

Solana fiyatı en yakın destek noktasına doğru %2.7 değer kaybetse de, SOL’a ait teknik göstergeler analizciye göre halen pozitif bir fiyat hareketine işaret etti. EOS da geçtiğimiz gün %3.3 düşüş yaşasa da Samal’a göre önümüzdeki seanslarda fiyatında bir geri dönüş görülebilir.

Binance indirim kodu

Solana ile ilgili bir önceki analizi buradan okuyabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum (ETH)

Ethereum fiyatı son 24 saatte %2.9 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı anlarda 3086.07 dolardan işlem gördü. Altcoin ayrıca analizciye göre 3.190,56 dolardaki direnç noktasına da yakın bir seyir izledi. ETH için diğer direnç bölgeleri ise Samal’a göre 3.387 dolar ve 3.632 dolarda yer alıyor. Analizciye göre Ethereum’un teknik göstergeleri de ETH’nin bir toparlanma içerisine olduğuna işaret ediyor.

Diğer taraftan, Ethereum fiyatının düşüş göstermesi durumunda ise Samal, destek noktasının ilk olarak 2.956 dolar ardından ise 2.761 dolar bölgesinde bulunduğunu düşünüyor. Buradan da bir düşüş yaşanırsa Samal’a göre ETH fiyatı son ayların dip noktası olan 2.595 dolara gerileyebilir.

Solana (SOL)

Solana son 24 saat içerisinde %2.7 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 147.18 dolardan işlem gördü. Analizciye göre SOL fiyatı momentumunu kaybetmeye devam ederse destek noktaları 125.95 dolar ve 93.20 dolar seviyelerinde bulunuyor. Buradan bir düşüş ihtimalinde ise Samal, SOL fiyatının son bir aydaki dip noktası olan 65 dolardan destek bulabileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Cash (BCH), Tron (TRX), Decentraland (MANA) - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Kasım

Analizciye göre bir yükseliş durumunda ise altcoin, ilk olarak 163.74 dolar ve ardından da 188.53 dolarda bir direnç ile karşılaşabilir. Bir diğer direnç noktası ise Solana’nın kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan 214.03 dolarda bulunuyor.

EOS

EOS fiyatı son 24 saatte %3.3 değer kaybetti ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.98 dolardan işlem gördü. Analizciye göre altcoin en yakın destek noktası olan 3.90 dolara yakın bir bölgeden işlem görüyor ve buranın altına bir iniş durumunda da 3.59 dolarda bir diğer savunma hattı bulunuyor.

Analizciye göre EOS fiyatı toparlanmaya başlarsa, yukarı yönlü hareket ederek 4.54 dolarda ve ardından da 5.10 dolarda direnç ile karşılaşabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar