30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Solana (SOL), Dogecoin (DOGE) – Altcoin Fiyat Analizi – 1 Ocak

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin fiyatının 47.000 dolar ile 48.000 dolar arasında işlem görmesiyle birlikte kripto para piyasası güçlü bir toparlanma yaşamayı başaramadı. Analiste göre Ethereum fiyatı aşırı satış pozisyonundan bir toparlanma gösterse de yeterli hacim değerlerini yakalayamadı. Bununla birlikte analist, Dogecoin fiyatının karmaşık sinyaller gönderirken belirli bir bölgede yatay hareket yaptığını düşünüyor.

Binance indirim kodu

Diğer taraftan analiste göre Solana ise 4 saatlik grafiğinde bir geri dönüş modeli oluşturmasının ardından %61.8’lik Fibonacci desteğini test etmeye doğru hareket etti. Analist Yash Majithia, söz konusu kripto paraları değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum (ETH)

blank

17 Aralık tarihinden itibaren yükselen bir kanal içerisinde bulunan Ethereum, %38.2 ve %50’lik Fibonacci desteklerini yıkmadan önce 200 SMA (yeşil) noktasını 4 kez test etmişti.

Analiste göre 3.759 doların üstünde bir kapanış yaşanması, 11 haftalık Fibonacci desteğinin gücünü gösterebilir. Analiste göre alçalan kanalından (sarı) bir çıkış yapmasına rağmen, altcoin için üstteki seviye ve 20 SMA (kırmızı) seviyeleri boğaların önünde bir engel teşkil etiyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda ETH fiyatı 20-50-200 SMA değerlerinin altında, 3.748 dolardan işlem görüyor. Analiste göre, rekor bir dip noktası olan 18.78 puana düşüşün ardından RSI göstergesi 33 seviyesine tırmandı ancak orta hattı geçmeyi başaramadı.

Solana (SOL)

blank

Boğalar Solana fiyatı için %61.8’lik altın Fibonacci seviyesini Aralık ayında büyük oranda savunmayı başardı. Analiste göre şu anda altcoin, 4 saatlik grafiğinde alçalan bir kama formasyonu (sarı) gösteriyor. Analiste göre ayılar için en yakın test noktası 169 dolar olabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda SOL fiyatı 171.97 dolardan işlem görüyor. Analist RSI göstergesinin toparlanma sinyalleri göstermesinin ardından aşırı satış bölgesine geldiğini düşünüyor. Dahası, analiste göre MACD ayı lehine gözükürken çizgileri boğa lehine bir kesişimin eşiğinde bulundu.

İlgili Haber:  Shiba Inu (SHIB), Litecoin (LTC), EOS - Altcoin Fiyat Analizi - 14 Kasım

Dogecoin (DOGE)

blank

Yükselen kanalından (sarı) düşüş yaşayan DOGE, analiste göre 0.1623 dolar ile 0.1919 dolar arasında bir aydır gidiş geliş yaşıyor. Dahası, SMI göstergesi siyah noktalar göstererek düşük volaliteye işaret etti.

Buna ek olarak, analiste göre altcoin son iki aydır yüksek likidite gösterdiği kontrol noktasına yakın bir bölgeden işlem görüyor. Bu yazının yazıldığı anlarda DOGE fiyatı 0.17 dolardan işlem görüyor. Analiste göre RSI göstergesi ise en yakın engel noktası olan 44’ten yaptığı dönüşün ardından yatay hareket sergiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar