8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum (ETH), Stellar (XLM) ve Uniswap (UNI) Fiyat Analizi – 5 Eylül

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı %3’lük bir artış kaydederek gözünü son birkaç ayın zirvesi olan 4.033 dolara dikti. Stellar da benzer bir fiyat hareketi sergileyerek %3.4’lük bir artış kaydetti ve 0.381 dolardaki direncini doğru hareket etti. Bununla birlikte Uniswap ise kayıp yaşayan altcoinler arasında yer aldı. UNI fiyatı %3.6 değer kaybetti ve 28.26 dolardaki destek noktasına doğru yola çıktı. Analizci Anushmita Samal söz konusu altcoinleri değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Ethereum (ETH)

ethereum

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı son 24 saatte %3 yükseldi ve bu yazının yazıldığı anlarda 3.902 dolardan işlem görüyor. Analizciye göre coin son 4 ayın zirvesi olan 4.033 doları tekrardan ziyaret etmeye hazırlandı. Bu senaryoda Ethereum fiyatı 4.033 doları aşarak 4.178 dolardaki fiyat bölgesine yakın bir konumdan işlem görebilir. Analizci, ETH göstergelerinin halen düşüş ihtimaline de yer verdiğini belirtiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

MACD göstergesi histogramında kırmızı barlar gösterdi ve bir ay önce ulaştığı seviyeye yakın bir konumdan işlem görüyor. Awesome Oscillator (AO) göstergesi de kırmızı sinyal barları kaydetti.

Buna karşın, Relative Strength Index (RSI) değerinin 75 seviyesinde gezmesiyle beraber Ethereum alıcılarının halen yüksek sayıda olduğu söylenebilir. Analizciye göre fiyatta bir düşüş olması ihtimalinde Ethereum fiyatı 3.855 dolara gerileyebilir. Analizci, düşüşün devam etmesi durumunda 3.387 dolarda bir başka destek bölgesinin bulunduğunu belirtiyor. Analizciye göre ETH fiyatı 3.387 dolar üzerinde de tutunmayı başaramazsa, 4 hafta önce ulaştığı 2.946 dolar seviyelerine geri dönebilir.

Stellar (XLM)

stellar

XLM fiyatı %3.4 yükseliş gösterdi ve bu yazının yazıldığı anlarda 0.381 doları aşma çabasındayken 0.376 dolardan işlem görüyor. Bu fiyat seviyesiyle birlikte XLM fiyatı haftalık zirvesini de görmüş oldu. Coinin yükseliş trendinin devam etmesi durumunda analizciye göre son ayların zirvesi olan 0.400 dolar seviyesi tekrardan ziyaret edilebilir. Düşüş durumunda ise analizci XLM’nin destek noktasının 0.346 dolarda bulunduğunu, bu alandan da bir düşüş durumunda ise son üç haftanın dip noktası olan 0.319 doların destek görevi görebileceğini düşünüyor.

İlgili Haber:  Ripple (XRP), Filecoin (FIL), Stellar (XLM) Fiyat Analizi - 7 Eylül

Uniswap (UNI)

uniswap

UNI fiyatı son 24 saatte %3.6 kayıp yaşadı ve bu yazının yazıldığı anlarda 29.04 dolardan işlem görüyor. Analizciye göre UNI fiyatı için en yakın destek noktası 28.26 dolarda yer alırken bunun altında ise son iki haftanın en düşük seviyesi olan 25.47 dolar bulunuyor.

Buna ek olarak Chaikin Money Flow (CMF) değerinden de görülebileceği üzere, UNI’ye olan sermaye akışları dip yaptı. Yukarı yönlü bir hareket durumunda analizciye göre son ayın zirvesi olan 31.20 test edilebilir. Bunun üstünde ise 34.44 dolar direnci yer alıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar