1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 1.200 Doları Geçti: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşacak mı?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un fiyatı birkaç gün içinde 737 Dolardan 1.200 Dolara yükseldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesini görecek mi?

Binance indirim kodu

Ethereum, kripto piyasasına hakim olan boğa koşusundan geri kalmıyor. Bugün tüccarlar fiyatı yükseltmeye devam ediyor. ETH, bir ara 1.215 Dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 Dolara hayli yakın bir değer.

Binance indirim kodu

1400 Dolar Seviyesi Aşılabilecek mi?

Ethereum, 27 Ocak 2018 tarihinde 1400 Dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ardından ise kripto piyasası tarihindeki en kötü fiyat düşüşlerinden biri başlamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şimdi ise tüccarlar ve yatırımcılar son derece iyimser görünüyor. Bitcoin’in pozitif ivmesi de bu görüşü destekliyor.

Bununla birlikte, yeni yıl başlangıcı ile altcoin piyasasında da önemli oranda fiyat artışı görülüyor. Ethereum’un pazar büyümesi ise katlanarak artıyor: Bir haftadan kısa bir süre önce ETH yalnızca 737 Dolar seviyesinde idi.

Yatırımcılar, Ethereum Satın Almak İçin Acele Ediyor

Göreceli güç endeksi (RSI) tehlikeli derecede yüksek olmasına rağmen, teknik göstergeler büyümek için hala daha alan olduğunu gözler önüne seriyor. Yüksek bir RSI, yatırımcıların şu anda kripto para satın almak için acele ettiklerini gösteriyor. Bu, daha sonrasında satmak isteyecekleri anlamına gelebilir ve bu nedenle fiyatta da bir düşüş beklenebilir. Ve bu, bazı tüccarların neden temkinli davrandığını açıklayabilir: Örneğin vadeli işlemciler ne yapacaklarından emin değiller.

Grafiklerin ötesinde, Ethereum için artan iyimserliğin başka işaretleri de var. Ethereum 2.0’ın zamanında piyasaya sürülmesi, geliştiricilerin çalışmalarına ve tüm ekosistem için büyüme olasılığına güven veriyor.

Benzer şekilde, merkezi olmayan finans (DeFi) ve ABD federal düzenleyicilerinin stablecoin’lere ilişkin onayları, Ethereum için iyi bir etki oluşturmaya devam edebilir.

İlgili Haber:  Bitcoin Fiyatının Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşması İçin 4 Gerekçe

Sonuç olarak, piyasa duyarlılığı açısından Ethereum her zamankinden daha iyi durumda. Google arama trendlerinin de gösterdiği gibi, varlığa olan ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar