Ethereum Fiyatı 1.200 Doları Geçti: Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşacak mı?

Ethereum’un fiyatı birkaç gün içinde 737 Dolardan 1.200 Dolara yükseldi. Tüm zamanların en yüksek seviyesini görecek mi?

Ethereum, kripto piyasasına hakim olan boğa koşusundan geri kalmıyor. Bugün tüccarlar fiyatı yükseltmeye devam ediyor. ETH, bir ara 1.215 Dolara kadar yükselmeyi başardı. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 Dolara hayli yakın bir değer.

1400 Dolar Seviyesi Aşılabilecek mi?

Ethereum, 27 Ocak 2018 tarihinde 1400 Dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmişti. Ardından ise kripto piyasası tarihindeki en kötü fiyat düşüşlerinden biri başlamıştı.

Şimdi ise tüccarlar ve yatırımcılar son derece iyimser görünüyor. Bitcoin’in pozitif ivmesi de bu görüşü destekliyor.

Bununla birlikte, yeni yıl başlangıcı ile altcoin piyasasında da önemli oranda fiyat artışı görülüyor. Ethereum’un pazar büyümesi ise katlanarak artıyor: Bir haftadan kısa bir süre önce ETH yalnızca 737 Dolar seviyesinde idi.

Yatırımcılar, Ethereum Satın Almak İçin Acele Ediyor

Göreceli güç endeksi (RSI) tehlikeli derecede yüksek olmasına rağmen, teknik göstergeler büyümek için hala daha alan olduğunu gözler önüne seriyor. Yüksek bir RSI, yatırımcıların şu anda kripto para satın almak için acele ettiklerini gösteriyor. Bu, daha sonrasında satmak isteyecekleri anlamına gelebilir ve bu nedenle fiyatta da bir düşüş beklenebilir. Ve bu, bazı tüccarların neden temkinli davrandığını açıklayabilir: Örneğin vadeli işlemciler ne yapacaklarından emin değiller.

Grafiklerin ötesinde, Ethereum için artan iyimserliğin başka işaretleri de var. Ethereum 2.0’ın zamanında piyasaya sürülmesi, geliştiricilerin çalışmalarına ve tüm ekosistem için büyüme olasılığına güven veriyor.

Benzer şekilde, merkezi olmayan finans (DeFi) ve ABD federal düzenleyicilerinin stablecoin’lere ilişkin onayları, Ethereum için iyi bir etki oluşturmaya devam edebilir.

  Opsiyon Verileri Ethereum Fiyatının 560 Dolara Ulaşmayacağını Gösteriyor

Sonuç olarak, piyasa duyarlılığı açısından Ethereum her zamankinden daha iyi durumda. Google arama trendlerinin de gösterdiği gibi, varlığa olan ilgi tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın