5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 1000 Doları Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum, altcoin yarışında eski rakibi XRP güç kaybederken yükselmeye devam ediyor. Kripto para, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı 1000 Dolar seviyesini aşmayı başardı.
  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda ilerliyor.
  • Ethereum, Ocak 2018’de 1.432 Dolar seviyesine ulaşmış; bu da tüm zamanların en yüksek ETH fiyatı olarak kaydedilmişti.

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para olan Ethereum’un fiyatı, bugün birkaç yüz Dolarlık bir artış yaşayarak 1000 Dolar seviyesini aşmayı başardı. Coinbase verilerine göre Eth’nin fiyatı gece saatlerinde 1000 Doları geçti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Altcoin Başarısının Sırrı Ne?

Noel’den bu yana Bitcoin’de önemli bir performans gözleniyordu. Ancak dün itibariyle Ethereum’un yaptığı hızlı atak kripto parayı 1000 Doların üzerine taşıdı. Ethereum’un bu güçlü performansı, Ocak 2018’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.432 Dolar’ı geçme yoluna doğru gidiyor. Şubat 2018’den bu yana Ethereum’un fiyatı 1000 Dolar seviyesinin altında hareket ediyordu.

Ethereum’un ve diğer bütün altcoinlerin bugünkü başarısı, Bitcoin boğa koşusunun önemli bir etkisidir. Altcoinler, Bitcoin’in piyasa üzerindeki hakimiyeti göz önüne alındığında, genellikle onun fiyatını takip ederler. Kripto ödeme şirketi Simplex’in CEO’su ve kurucusu Nimrod Lehavi, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, “Yatırımcılar, yeni BTC’yi arıyor.” demişti.

ETH’nin kontrolden çıkan başarısı yeni bir “altcoin sezonunun” başlangıcı mı? Dogecoin, 2 Ocak’ta %70 artmıştı. VeChain’in fiyatı bugün %20’nin üzerinde yükselirken, Litecoin ve Maker’da da yaklaşık %10’luk artışlar gerçekleşti.

En Fazla Büyüyen Kripto Para: Bitcoin

Bu arada, eskiden piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olan XRP’nin fiyatı, geçen ay ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu tarafından açılan bir davanın etkisiyle ciddi oranda düşüş yaşadı. Davanın ardından XRP, piyasa değerine göre üçüncü en büyük kripto para olma konumundan hızla geriledi. Şu anda dördüncü pozisyonu elinde tutuyor, ancak bu pozisyonu da yakın zaman içerisinde rakibi Litecoin’e kaptırabileceği konuşuluyor.

İlgili Haber:  Dünya Hükümetleri G7 Toplantısında Kripto Düzenlemelerinin Önemi Konusunda Anlaştı

Yine de en fazla büyüme, lider kripto para Bitcoin’de gözlemledi. Sadece bu hafta sonu BTC’nin fiyatı 4.000 Dolar arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar