Ethereum Fiyatı, 2.000 Doların Altına Düştü

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Devam eden kripto para çöküşünün ortasında Ethereum fiyatı, 2.000 Doların altına geriledi.

blank

Haberin Özeti

  • Devam eden kripto para çöküşünün ortasında Ethereum fiyatı 2.000 Dolar seviyesinin altına düştü.
  • Elon Musk’ın Bitcoin ile ilgili açıklamaları ve Çin’den gelen birkaç olumsuz haber, kripto paradaki çöküşü başlatan temel etkenler oldu.

Ethereum fiyatı, 7 Nisan’dan bu yana ilk kez 2.000 Doların altına düştü. Kripto paranın fiyatı, şu anda, 12 Mayıs’ta kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi 4.165 Doların yarısından da düşük bir seviyede seyrediyor.

blank

Ethereum Son Bir Haftada %45 Değer Kaybetti

Ethereum’un piyasa değeri de 12 Mayıs’ta kaydedilen yaklaşık 0.5 trilyon Dolarlık en yüksek seviyesinden 230 milyar Dolara kadar geriledi.

Ethereum son 24 saatte yaklaşık %18 ve geçtiğimiz hafta genelinde de %45 oranında düştü. Piyasa değerine göre en büyük kripto para olan Bitcoin ise son 24 saatte %5.5 ve geçtiğimiz hafta genelinde %30 değer kaybetti.

Ethereum’un son düşüşü, kripto piyasası için iki haftadır devam eden zorlu bir süreci takiben gerçekleşti. Kripto piyasalarındaki çöküş, Elon Musk’ın çevresel kaygıları gerekçe göstererek Tesla’nın artık Bitcoin’i ödeme yöntemi olarak kabul etmeyeceğini açıkladığı 12 Mayıs gününde başladı. O gün Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinde seyrediyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto Para Madenciliği ile İlgili Tartışmalar

Ethereum ve Bitcoin şu an için enerji yoğun iş kanıtı madenciliği mekanizmasını kullanıyor. Bununla birlikte Ethereum, yılın ilerleyen günlerinde, ağı %99.5 daha enerji verimli hale getireceğini vaat ettiği hisse ispatı fikir birliği algoritmasına geçiş yapacak.

Bu hafta ayrıca Çin’den de pek çok kötü haber geldi. Çarşamba günü, üç adet Çinli ödeme ve bankacılık şirketi, kripto paraların son derece spekülatif ve ekonomik yapı için zararlı olduğu konusunda kullanıcıları uyardı. Cuma günü ise bir hükümet yetkilisi, ekonomik ve sosyal istikrarı sağlamak için izlenmesi gereken sektörler listesine kripto madenciliğini de eklediklerini açıkladı.

Madenciler ucuz elektrik kaynaklarından yararlanmayı amaçladıkları için dünyadaki kripto para madenciliği operasyonlarının önemli bir bölümü Çin’de bulunuyor. Haberler bir araya geldiğinde piyasalar bir hayli sarsıldı ve bu da Ethereum fiyatındaki serbest düşüşü başlatan temel etken oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend