7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 2.700 Dolar Bandına Mı İnecek? Analizci Değerlendirdi…

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı Eylül ayında gerçekten de bir lunapark treni benzeri iniş çıkışlar gerçekleştirdi. ETH fiyatı ay boyunca, tek bir gün içerinde %11.3’lik yükselişler ve %10.5’lik düşüşler yaşadı. Peki bu kadar tahmin edilemez bir piyasaya rağmen insanlar neden Ethereum ile ilgili ayı lehine yorumlar yapıyor.

Binance indirim kodu

Buna ek olarak, bu insanlar haklıysa ETH fiyatı hangi seviyeye kadar düşebilir? Analizci Aaryamann Shrivastava kripto paranın fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Yatırımcılar Ethereum Fiyatının Düşmesini Mi İstiyor?

Tabii ki hepsi değil. Yatırımcıların ETH fiyatının düşmesini istediği analizi, Deribit’in alış ve satış opsiyonu verilerine göre oluşturuldu. Bu verilere göre satış opsiyonu hacimleri 31.000 adete kadar yükseldi ve toplamda da 90 milyon dolar değere ulaştı. Bu opsiyonların çoğu Ethereum fiyatının 2.700 dolara düşmesini hedefledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Deribit, opsiyonlar piyasasındaki açık emirlerin %96’sını bünyesinde bulundurduğu için analizciye göre bu veri, yaklaşık olarak piyasanın düşüncesi olarak değerlendirilebilir.

Bu gözlem, bir aydan uzun bir süre önce opsiyon piyasasının boğa lehine bir yükseliş sergilemesine rağmen geldi. Tahmin edilen volalite (IV)’nin gerçekleşen volaliteye (RV) oranı incelendiğinde de IV değerinin RV değerinin bir süredir üstünde olduğu görülüyor.

Analizciye göre at-the-money (ATM) tahmin edilen volalitesinin 1 ay, 3 ay ve 6 aylık periyot için %100’e ulaşmasıyla beraber Ethereum fiyatında pozitif yönde bir hareketlenme yaşanabilir.

Bununla birlikte, 1 Ekim’de sona erecek olan kontratlarda, ETH fiyatının 3.200 dolara erişeceğine dair tahminde bulunan yatırımcıların %60’lık bir üstünlüğü bulunuyor. Buna rağmen, 1 Ekim’de sona erecek olan %40 oranındaki satış opsiyonları ve ayrıca 8 Ekim’de sona erecek bazı kontratlar var.

ETH Fiyatının Düşüşe Geçmesi Olasılığı Ne?

Analizci hiçbir şeyin kesin olarak bilinemeyeceğini ancak fiyat düşüşü yaşanması konusunda ciddi bir olasılık bulunduğunu belirtiyor. Shrivastava olasılık endeksine göre, Ekim ayında Ethereum fiyatının 2.700 dolara düşmesinin olasılığının %54 olduğunu vurguladı.

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Kasım

Analizciye göre, piyasa bu %54’lük oranı düşürüp fiyatta bir gerilemeyi önlemek istiyorsa bir alış baskısı yaratılması gerekiyor. ETH fiyatı son bir haftada %12.3 düştü. Analizciye göre RSI ve SAR hareketleri incelendiğinde trendde garanti edilebilecek ani bir değişiklik beklemek de çok mümkün değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar