9 Ağustos 2022, Salı
30.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 2022’de İkiye Katlanabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Bitcoin ile birlikte fiyatı geçen yıl artış gösteren ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum, giderek kalabalıklaşan kripto pazarında hakimiyetini sürdürmek için savaşıyor.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 2020’nin başından bu yana %2500 artış gösterdi ve piyasa değeri yaklaşık 400 milyar dolara yükseldi. Bu arada, Ethereum’un akıllı sözleşme kapasitesi olan blok zinciri rakipleri BNB, Solana ve Cardano’da da artışlar yaşandı. Yatırımcılar bu blok zincirlerin Ethereum’dan pazar payı çalabileceğine inanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto uzmanlarına yönelik bir ankette, 2022’de Ethereum fiyatının 7600 dolar seviyelerine çıkabileceği öngörülüyor. Bu da Ethereum’un sene başındaki fiyatının nerdeyse iki katı.

Ethereum’un 2022’de 7000 dolara çıkıp ardından sene sonunda 6000 dolara düşeceği tahmininde bulunan Finder’ın kurucusu Fred Schebesta, “Ethereum ağı, küresel pazar bilinci ve geliştirici tabanında kesinlikle bir takım avantajlara sahip olsa da, giderek artan güçlü bir rekabetle de karşı kaşırya” dedi. Fiyatın sene sonunda tekrar 6000 dolara düşecek olmasının nedeni olarak da bu “yoğun rekabeti” görüyor.

Finder tarafından 33 uzman üzerinde yapılan ankete göre, Ethereum fiyatı 2025’in sonunda yaklaşık 11.000 dolara ve 2030’un sonunda 26.000 dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

blank

Ankete katılanların yarısından biraz fazlası (%52), Ethereum satın alma zamanının geldiğini düşünürken, %30’u yatırımcılara “bekleme” tavsiyesinde bulunuyor. Sadece %19’u Ethereum’u satmak için doğru zaman olduğunu düşünüyor.

Bu arada, panelistlerin neredeyse %80’i, Ethereum’un Bitcoin tarafından kullanılan daha enerji yoğun iş kanıtı modeli olan PoW’dan, uzun zamandır beklenen PoS modeline geçişinin, muhtemelen Ethereum fiyatında bir artışa yol açacağını düşünüyor.

Ethereum fiyatının 2022’nin sonunda 8.000 dolara ve 2025’in sonunda 15.000 dolara yükseleceğini düşünen panelist ve Thomson Reuters teknoloji uzmanı Joseph Raczynski, “Ölçeklenebilirlik ve verim çok önemli, ancak bunu güvenlikle birlikte merkezi olmayan bir şekilde yapmak kritik öneme sahiptir” diyor.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Ekim'den Beri En Düşük Seviyesine Düştü! Sırada Ne Var?

Ethereum, 2020’nin sonunda ağın ölçeklenmesine yardımcı olması, ücretleri düşürmesi ve işlem sürelerini artırması beklenen Proof-of-Stake’e doğru ilerlemeye başlamıştı. Sürecin Haziran 2022’ye kadar tamamlanması bekleniyor.

Bir diğer panelist ve CoinSmart CEO’su Justin Hartzman, “Ethereum 2.0 modeli başarılı olursa ve hisse kanıtı düzgün bir şekilde uygulanırsa, Ethereum’un keskin bir şekilde yükselmesini bekleyebiliriz” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar