18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ethereum Fiyatı 5.000 Dolara Ulaşmak Üzere: ETH Neden Yükseliyor?

Önemli Gelişmeler

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum bugün 4.700 Doları aştı. Peki Ethereum fiyatı neden artıyor?

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum blok zincirinin yerel coini ETH, bugün 4.770 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Peki Ethereum fiyatındaki artış ve Fed’in faiz oranları arasında nasıl bir ilişki var?

Ethereum blok zincirinin yerel coini ETH, bugün 4.770 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

blank

Lider kripto para Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda kaydettiği rekor artışının ardından şimdi de ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, muazzam bir fiyat rallisine başlamış gibi görünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum Fiyatı Neden Artıyor?

Wall Street ekonomistleri, Çarşamba günü Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun enflasyon raporunun yayınlanmasının öncesinde ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin Ekim ayında %5.8’e yükselmesini bekliyorlardı. Bu, Eylül ayında kaydedilen ve 1990’dan bu yana en yüksek seviye olan %5.4 değerinin de üzerinde bir değer olacaktı.

Ek olarak Bloomberg tarafından bildirilen bazı tahminlerde de ABD tüketici fiyatlarının Ağustos ve Eylül arasındaki %0.4’lik artışın, Eylül ve Ekim arasında %0.6’ya çıktığı ileri sürülüyordu.

Fed’in Faiz Kararı ve Kripto Para Piyasası

En son enflasyon rakamları ise Federal Rezerv’in (FED) geçen haftaki politika toplantısının ardından yayınlandı. ABD Merkez Bankası, sürekli artan tüketici fiyatlarını dizginlemek ve hedeflenen %2 oranında ulaşmak için ayda 120 milyar Dolarlık varlık satın alma programını gevşetme kararı aldı.

Buna ek olarak FED yetkilileri, enflasyonun doğası gereği “geçici” olduğuna dair uzun vadeli görüşlerine bağlı kaldı ve sonunda faiz oranlarını sıfıra yakın tutmaya karar verdi. Bu ultra düşük faiz oranları ve büyük tahvil alımları dönemindeki yüksek getiriler göz önüne alındığında, Bitcoin’in, Ethereum’un ve diğer kripto paraların genel yükseliş momentumu da sağlam kalmayı başardı.

İlgili Haber:  Ethereum'daki Düşüş DeFi Tokenlerini de Olumsuz Etkiledi

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend