27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 5.000 Dolara Ulaşmak Üzere: ETH Neden Yükseliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum bugün 4.700 Doları aştı. Peki Ethereum fiyatı neden artıyor?

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum blok zincirinin yerel coini ETH, bugün 4.770 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.
  • Peki Ethereum fiyatındaki artış ve Fed’in faiz oranları arasında nasıl bir ilişki var?

Ethereum blok zincirinin yerel coini ETH, bugün 4.770 Dolar fiyatına ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Binance indirim kodu

Lider kripto para Bitcoin’in geçtiğimiz haftalarda kaydettiği rekor artışının ardından şimdi de ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, muazzam bir fiyat rallisine başlamış gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum Fiyatı Neden Artıyor?

Wall Street ekonomistleri, Çarşamba günü Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun enflasyon raporunun yayınlanmasının öncesinde ABD Tüketici Fiyat Endeksi’nin Ekim ayında %5.8’e yükselmesini bekliyorlardı. Bu, Eylül ayında kaydedilen ve 1990’dan bu yana en yüksek seviye olan %5.4 değerinin de üzerinde bir değer olacaktı.

Ek olarak Bloomberg tarafından bildirilen bazı tahminlerde de ABD tüketici fiyatlarının Ağustos ve Eylül arasındaki %0.4’lik artışın, Eylül ve Ekim arasında %0.6’ya çıktığı ileri sürülüyordu.

Fed’in Faiz Kararı ve Kripto Para Piyasası

En son enflasyon rakamları ise Federal Rezerv’in (FED) geçen haftaki politika toplantısının ardından yayınlandı. ABD Merkez Bankası, sürekli artan tüketici fiyatlarını dizginlemek ve hedeflenen %2 oranında ulaşmak için ayda 120 milyar Dolarlık varlık satın alma programını gevşetme kararı aldı.

Buna ek olarak FED yetkilileri, enflasyonun doğası gereği “geçici” olduğuna dair uzun vadeli görüşlerine bağlı kaldı ve sonunda faiz oranlarını sıfıra yakın tutmaya karar verdi. Bu ultra düşük faiz oranları ve büyük tahvil alımları dönemindeki yüksek getiriler göz önüne alındığında, Bitcoin’in, Ethereum’un ve diğer kripto paraların genel yükseliş momentumu da sağlam kalmayı başardı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar