1 Temmuz 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Artıyor; İşlem Ücretleri ise Düşüyor: Peki Nasıl?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Geçen hafta Ethereum ticaret hacminde keskin bir düşüş yaşandı. Ancak aynı süreçte Ethereum fiyatı yeni rekorlara ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’daki işlem ücretleri ve işlem hacimleri düşüyor.
  • ETH fiyatı ve ağın hash oranı ise yükseliyor.

Ethereum işlem ücretleri, kripto paranın bu hafta Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana geriliyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatı Artıyor

Ethereum şu dakikalarda 4.731 Dolar fiyatından işlem görüyor. Ethereum’daki ortalama işlem ücreti ise bugün 37.19 Dolar seviyesinde seyrediyor. Yalnızca 5 gün önce bu ücret 56 Dolar seviyesinde idi. Bu da Ethereum işlem ücretlerinin sadece 5 gün içinde %33.5 oranında gerilediği anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum ağının hash oranı ise yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Hash oranı, ağın bilgi işlem gücünü gösteren bir ölçümdür. Geçtiğimiz Pazartesi günü, Ethereum’un hash oranı 812.769 GH/s’ye yükselmiş; Çarşamba günü ise 821.207 GH/s’lik yeni bir zirveye ulaşmıştı.

Peki tüm bu artan ve azalan değerler ne anlama geliyor?

Ethereum Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

Hash oranı artmış olabilir; daha düşük işlem ücretleri, ağa gösterilen talebin azaldığı anlamına geliyor. Ethereum fiyatı ve hash oranı şu anda çok yüksek olsa da, son dört günde başka bir ölçümde de önemli bir düşüş yaşandı: İşlem hacmi.

Çarşamba günü Ethereum’da 21 milyar Doların biraz üzerinde işlem yapıldı. Cumartesi günü, bu rakam önemli ölçüde düşerek yaklaşık 14 milyar Dolara geriledi. Ethereum ayrıca şu anda 534 milyar Dolar civarında olan piyasa değerinden hafta sonunda 10 milyar Dolar kaybetti.

Yine de Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para projesi olan Ethereum’daki NFT hareketliliği uzun zamandır olduğu gibi hâlâ canlı kalmaya devam ediyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta içinde Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) yaptığı bir duyuru da Ethereum fiyatının bu süreçte artmasına yardımcı olmuş olabilir. CME, Salı günü yaptığı açıklamada, Aralık ayından itibaren Ethereum mikro vadeli işlemlerinin kullanıma sunulacağını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Ethereum İşlem Ücretleri, DeFi Patlamasından Bu Yana En Düşük Fiyatına Geldi

Bu anlamda Ethereum’a duyulan talep geçtiğimiz 4-5 günde biraz düşmüş olabilir ve daha yüksek hash oranı da ağdaki yükü azaltmış olabilir. Ancak işlem ücretleri her zaman dalgalı olmaya devam ediyor ve Ethereum ağı gelecek için de fazlasıyla umut vaat etmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar