9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Fiyatı Artıyor; İşlem Ücretleri ise Düşüyor: Peki Nasıl?

Önemli Gelişmeler

Geçen hafta Ethereum ticaret hacminde keskin bir düşüş yaşandı. Ancak aynı süreçte Ethereum fiyatı yeni rekorlara ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum’daki işlem ücretleri ve işlem hacimleri düşüyor.
  • ETH fiyatı ve ağın hash oranı ise yükseliyor.

Ethereum işlem ücretleri, kripto paranın bu hafta Çarşamba günü tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana geriliyor.

blank

Ethereum Fiyatı Artıyor

Ethereum şu dakikalarda 4.731 Dolar fiyatından işlem görüyor. Ethereum’daki ortalama işlem ücreti ise bugün 37.19 Dolar seviyesinde seyrediyor. Yalnızca 5 gün önce bu ücret 56 Dolar seviyesinde idi. Bu da Ethereum işlem ücretlerinin sadece 5 gün içinde %33.5 oranında gerilediği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum ağının hash oranı ise yeni zirvelere ulaşmaya devam ediyor. Hash oranı, ağın bilgi işlem gücünü gösteren bir ölçümdür. Geçtiğimiz Pazartesi günü, Ethereum’un hash oranı 812.769 GH/s’ye yükselmiş; Çarşamba günü ise 821.207 GH/s’lik yeni bir zirveye ulaşmıştı.

Peki tüm bu artan ve azalan değerler ne anlama geliyor?

Ethereum Nasıl Bir Performans Sergiliyor?

Hash oranı artmış olabilir; daha düşük işlem ücretleri, ağa gösterilen talebin azaldığı anlamına geliyor. Ethereum fiyatı ve hash oranı şu anda çok yüksek olsa da, son dört günde başka bir ölçümde de önemli bir düşüş yaşandı: İşlem hacmi.

Çarşamba günü Ethereum’da 21 milyar Doların biraz üzerinde işlem yapıldı. Cumartesi günü, bu rakam önemli ölçüde düşerek yaklaşık 14 milyar Dolara geriledi. Ethereum ayrıca şu anda 534 milyar Dolar civarında olan piyasa değerinden hafta sonunda 10 milyar Dolar kaybetti.

Yine de Bitcoin’den sonra ikinci en büyük kripto para projesi olan Ethereum’daki NFT hareketliliği uzun zamandır olduğu gibi hâlâ canlı kalmaya devam ediyor. Ayrıca geçtiğimiz hafta içinde Chicago Ticaret Borsası’nın (CME) yaptığı bir duyuru da Ethereum fiyatının bu süreçte artmasına yardımcı olmuş olabilir. CME, Salı günü yaptığı açıklamada, Aralık ayından itibaren Ethereum mikro vadeli işlemlerinin kullanıma sunulacağını duyurmuştu.

İlgili Haber:  Kripto Para Piyasasında Bu Hafta: Bitcoin Fiyatı Düştü, SHIB İlk 10 Token Arasına Girdi, Ethereum Yeni Bir ATH’ye Ulaştı!

Bu anlamda Ethereum’a duyulan talep geçtiğimiz 4-5 günde biraz düşmüş olabilir ve daha yüksek hash oranı da ağdaki yükü azaltmış olabilir. Ancak işlem ücretleri her zaman dalgalı olmaya devam ediyor ve Ethereum ağı gelecek için de fazlasıyla umut vaat etmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend