30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Neden Artıyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatındaki ani artışın altında yatan sebeplerden biri Grayscale’in sahip olduğu yatırım stratejisi olabilir.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale’in yatırım stratejisi Ethereum fiyatını yükselten sebeplerden biri olabilir.
  • TheTIE CEO’su Joshua Frank, ETHE yatırımcılarının kar sağlamak için daha fazla Ethereum satın almak zorunda olduklarını belirtti.
  • Bu durumun kripto paradaki boğa koşusuna olumlu katkı sunacağı belirtildi.

Grayscale Ethereum Trust’ındaki kurumsal yatırımcılar, aylar önce kurulan bir ticaretten para kazanmaya hazırlar. Bunu yapmak için kullanılan Ethereum’u (ETH) karşılama mücadelesi fiyatları daha da yukarı çekebilir.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETHE Hisselerinin Fiyatı Düşerken ETH Fiyatı Artıyor

TheTIE CEO’su Joshua Frank tarafından ortaya atılan bir teoriye göre Grayscale Ethereum Trust’taki (ETHE) yatırımcılar, ETHE hisselerinin prim değerinden kazanç sağlamak için inşa edilen bir ticareti kapatmak istiyorlar. Bunu yapmak için ise daha fazla Ethereum satın almaları gerekecek.

Bu, ETHE hisselerinin fiyatı düşerken daha yüksek ETH fiyatları anlamına gelebilir.

Frank’e göre, kurumsal yatırımcılar söz konusu ticareti yapmak için ETH’yi yıllık %8 civarında bir faiz oranıyla ödünç alıyorlar. Bu varlıkları o günkü kripto değerinde ETHE hisseleri satın almak için kullanıyorlar; ancak hisseleri fiilen almadan önce bir bekleme süresi geçiriyorlar.

Bununla birlikte ETHE hisseleri, temel dijital varlıktan daha yüksek bir değere sahip. Hatta bazen %100’ün üzerinde bir primle işlem görüyorlar. Kurumsal yatırımcılar hisselerini aldıklarında, ödünç aldıkları ETH ile mevcut ETHE primi için ödedikleri arasındaki farkı yakalamak için bunları piyasada satabilirler.

Boğa Koşusuna Olumlu Etki Ediyor

Ancak, birçok kurumun ilk etapta ETHE hisselerini satın almak için ETH ödünç alması gerektiği unutulmamalı. Hisseler satıldıktan sonra bu kredinin ödenmesi gerekiyor. Bu da borçluların ETH’yi pazarlamasına ve Ethereum fiyatlarını yükseltmesine yol açıyor.

İlgili Haber:  Haftanın Kötü Kripto Haberleri

Tüm bunlar, Ethereum dünyasına girmek isteyen kurumlar için şaşırtıcı bir durum oluşturuyor: ETHE fiyatları ve primleri düşerken, temel ETH’nin değeri yükselmeye devam ediyor.

Perakende yatırımcılar ve uzun vadeli kullanıcılar için, ETH kredilerini karşılama ihtiyacı, mevcut kripto boğa koşusuna muhtemelen olumlu bir katkı sunacaktır.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar