4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Orta Vadeli Boğa Öncesi Durağan

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, kısa vadede değerini yükseltebilecek birçok temel katalizöre sahip. Eth2, DeFi piyasasının gücü ve yüksek merkezi olmayan borsa (DEX) kullanımı olumlu faktörlerden bazılarıdır. Ancak, ETH/BTC grafiğinde ETH, kısa vadeli mücadele belirtileri gösteriyor.

Binance indirim kodu

ETH Neden Dolara Değil, Bitcoin’e Karşı Durabilir

Kripto para piyasasındaki bazı yüksek net değerli yatırımcılar, varlıklarını Bitcoin ile ifade etmeyi tercih ediyor.

Binance indirim kodu

Bu nedenle, bu yatırımcılar portföylerinin performansını ABD dolarının değeriyle değil, BTC cinsinden ölçer.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum, yukarıda belirtilen temel faktörler nedeniyle orta vadede oldukça zorlayıcı olmaya devam ediyor. Ancak, BTC’ye karşı, teknikler, kısa vadeli bir trend çizgisi altında hala durgun olduğunu gösteriyor.

Balinalar arasında Ethereum talebi, ETH BTC’ye karşı çıktığında hızlanmaya başlayabilir. ETH’yi, BTC cinsinden portföylerini büyütmek isteyen yüksek net değerli yatırımcılar için uygun bir oyun haline getirecektir.

Bununla birlikte, ETH/BTC paritesinde kırılma gerçekleşene kadar, Ethereum fiyatının Bitcoin’e karşı durgun olabileceği yönünde bir tartışma var.

Ethereum price bitcoin

Diğer bir değişken ise, Bitcoin fiyatının 20.000$’ın altında, 19.400$ civarında seyretmesidir. BTC 20.000 doları geçerse, fiyat keşfine girer.

Fiyat keşfi terimi, bir varlığın önceki zirvesini aşıp yeni bir tavana yükselmesi anlamına gelir. BTC’nin 20.000$’dan sonra nereye gidebileceğini gösteren hiçbir tarihsel veri olmadığından, yeni keşfedilen momentum ortaya çıkabilir.

Bitcoin büyük bir yukarı yönlü fiyat hareketi gördüğünde, altcoinler genellikle geride kalıyor. Alternatif kripto paralar, BTC konsolide olurken ve yatırımcılar daha yüksek riskli oyunlar aradıklarında iyi performans gösteriyor.

Kısa vadede, özellikle Bitcoin 20.000$’ın üzerine çıkarsa, bu diğer büyük kripto paralar üzerinde bir miktar baskı oluşturabilir.

Bu Ethereum’u Daha Az İyimser Yapmaz

Bununla birlikte, ETH/BTC paritesinin konsolidasyonu, Ethereum’u orta vadede daha az iyimser yapmaz.

İlgili Haber:  Miami Belediye Başkanı En İlerici Kripto Yasalarını Hedefliyor

2020 boyunca, Ethereum ekosistemi birçok alanda katlanarak büyüme gördü.

Uniswap gibi merkezi olmayan borsalar, yüksek hacimli dönemlerde Coinbase gibi en iyi kripto para borsalarını geride bıraktı.

DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer 15 milyar dolara ulaştı ve şimdi rahatça 14 milyar doların üzerine çıkıyor.

Eth2, depozito sözleşme adresine 400.000’den fazla ETH yatırıldıktan sonra onaylandı. Ethereum 2.0’ın kısaltması olan Eth2, Ethereum blok zincirini önemli ölçüde ölçeklendiren büyük bir ağ güncellemesidir.

Eth2’den önce, Ethereum blok zinciri saniyede 20’den az işlem gerçekleştirebiliyordu. Eth2 sonrası, Ethereum saniyede binlerce işlem yapabilecek. Bu yalnızca Sharding dahil olmak üzere ek teknolojilerle artacaktır.

Eski bir Stripe geliştiricisi ve bir DeFi mühendisi olan Ric Burton, ERC 20 standardı, Automated Market Makers (AMM’ler) ve verim çiftçiliğinin hem yatırımcılar hem de mühendisler için büyük fırsatlar ortaya çıkardığını söyledi. Bunların üçü de 2020’de büyük bir büyüme gördü. Bu da 2021’i Ethereum için çok önemli bir yıl yapacak.

Ethereum’un ekosisteminde çok sayıda temel mekanizma var. ERC20 Standardı, Otomatik Piyasa Yapıcılar, Verim Tarımı Teşvikleri. Bunların her biri mühendisler ve yatırımcılar için büyük yeni fırsatların kilidini açtı. Burton, “2021’de bunlardan yeni bir tane gönderen bazı insanlar var” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar