30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı, Son 3 Haftanın En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto piyasasının toparlanması ve yatırımcılar arasındaki iyimserliğin artması ile birlikte Ethereum fiyatı son 24 saatte %8’in üzerinde arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) bugün 2.392 Dolar fiyatına ulaştı.
  • Şu anda 40.000 Dolar seviyesini zorlayan Bitcoin (BTC) fiyatı ise geçen haftaya göre %20.2 oranında artış yaşadı.

CoinGecko verilerine göre, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum (ETH) bugün 2.392 Dolar fiyatına ulaştı. Bu, son 24 saatte %8.2 ve son 7 gün içinde de %22.9’luk bir fiyat artışı yaşandığı anlamına geliyor. ETH, en son 7 Temmuz tarihinde bu seviyelerde işlem görüyordu.

Binance indirim kodu

Şu anda 40.000 Dolar seviyesini zorlayan Bitcoin (BTC) fiyatı ise geçen haftaya göre %20.2 oranında artış yaşadı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Günün diğer önemli kazanç elde eden kripto paraları arasında ise %15 artışla Polygon (MATIC), %13.4’lük artışla Chainlink, %12.9 artışla Bitcoin Cash ve %12.1’lik artışla Dogecoin yer alıyor.

ETH, şu dakikalarda ise 2.344 Dolardan işlem görüyor.

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum’a Yöneliyor

Goldman Sachs’ın yakın zaman önce yayınlanan bir raporunda, Ethereum’a duyulan kurumsal ilginin gittikçe arttığının altı çizildi.

Dünyanın en büyük ikinci kripto parası, Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin ve Dogecoin varlıklarına ek olarak kişisel cüzdanında ETH’ye de sahip olduğunu açıklamasının ardından geçen hafta önemli bir artış daha yaşadı.

Musk, Twitter CEO’su Jack Dorsey ve ARK Invest’ten Cathie Woods ile “The B Word” online konferansında yaptığı konuşmada, Ethereum blok zinciri üzerine kurulu DeFi dünyasına da büyük ilgi duyduğunu açıkladı.

Ethereum’daki Londra Yükseltmesi

Öte yandan Ethereum ağı, “Londra yükseltmesine” hazırlanıyor. 4 Ağustos’ta yayınlanması beklenen güncelleme, ağın mevcut iş kanıtı mekanizmasını optimize etmeyi amaçlayan beş Ethereum İyileştirme Önerisini (EIP) içeriyor.

İlgili Haber:  Cardano (ADA) Yeni Bir Rekor Kırdı ve 1.46 Dolar Üzerinde Stabil Hale Geldi

Ek olarak, Ethereum’u bir hisse kanıtı konsensüs algoritmasına geçirme önerisi olarak hazırlana EIP 3675 yükseltmesi de geçen hafta resmi olarak tanıtıldı. Ethereum 2.0’a yapılacak geçişin yine de bir süre daha devam etmesi bekleniyor. Bu geçişle birlikte ağın daha enerji verimli, güvenli ve ölçeklenebilir bir hale gelmesi bekleniyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar