9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Fiyatı Son Haftaların Rekorunu Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne? Rekora Ne Kadar Kaldı?

Önemli Gelişmeler

Ethereum fiyatı son günlerde yükselişine devam ediyor ve altcoinin arzının da azalması ile birlikte fiyatı Eylül ayının başlarından bu yana en yüksek değerine ulaştı.

blank

Ethereum platformunun kendi tokeni olan ETH, CoinDesk verilerine göre bu yazının yazıldığı anlarda 3.823 dolara kadar tırmandı.

blank

Bu gelişme ile birlikte Ethereum fiyatı, gün içerisindeki en düşük değeri olan 3.412 dolardan yaklaşık olarak %12’lik bir değer kazanmış oldu. Bu seviye en son 7 Eylül tarihinde görülmüştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Analistler Ethereum Fiyatındaki Gelişmeyi Değerlendirdi

Bu son fiyat hareketlerini açıklamayı amaçlayan bazı analistler yorumlarda bulundu.

Kripto para danışmanı Makara şirketinin kurucusu ve CEO’su Jesse Proudman konuyla ilgili şunları söyledi: “DeFi projelerinin bünyelerinde bulundurdukları toplam kilitli değer miktarının (TVL) giderek artması ve geçtiğimiz haftalarda ETH ekosistemine dahil edilen EIP-1559 güncellemesi ile birlikte ETH’nin deflasyon özelliği taşıması Ethereum’un bu yükselişinde rol oynadı. DeFi sektöründeki çeşitli protokoller üzerinde toplam 7.5 milyar adet (94 milyar dolar değerinde) ETH bulunuyor. Bu miktarı 529.000 adet olan yakılan ETH miktarı ile birleştirdiğinizde, likit piyasalardaki ETH miktarının azalması ile birlikte fiyat üzerinde oluşan yükseliş baskısını gözlemleyebilirsiniz. Bu yılın sonuna kadar sağlam bir ralli ile ETH’nin kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazelemesini bekliyoruz.

Valkyrie Investments şirketinde araştırma sorumlusu olan Sean Rooney de onuyla ilgili görüşlerini paylaştı: “2020 yılının yaz ayından bu yana DeFi’nin yaşadığı patlayıcı tarzdaki büyüme, tecrübeli ve yeni yatırımcıların Ethereum’a olan ilgilerinin artmasını sağladı. DeFi işlemleri zaman zaman toplam kripto para işlem hacminin %35-40’ına kadar yükseldi. Bu veriyi Ethereum 2.0 üzerinde kilitlenen ETH miktarı ile birlikte değerlendirdiğinizde, geleneksel borsalar üzerinde bulunan ETH miktarının %13’ün altına inerek son 3 yıldaki en düşük arz miktarına ulaştığımızı görürsünüz.”

İlgili Haber:  Ethereum (ETH), Polkadot (DOT), Tron (TRX) - Altcoin Fiyat Analizi - 6 Kasım

Kripto para hizmetleri şirketi B2C2’de satış ve alım satım direktörü olarak görev yapan Gary Pike, piyasa dinamiklerine dair bazı ek bilgiler sundu: “ETH’nin yaşadığı ralliye katkıda bulunan iki faktör bulunuyor. Bunlardan ilki, ABD’deki tüketici fiyat endeksi değerleriyle birlikte yaşanan makro enflasyon olabilir. Bu durum kripto para sektörüne bir yükseliş bonusu sunuyor ve böylece ETH’nin değer artışını da destekliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend