8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Tekrardan 4.000 Doların Üstüne Çıkacak mı? Analist Değerlendirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 7 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 4.000 doların altına indi ve son birkaç gündür 3.800 dolar seviyesini direnç noktası olarak kullanıyor. 3.620 dolar seviyesi ise iki kez test edildi. Bitcoin dominansı, bu yazının yazıldığı anlardan birkaç saat önce bir anda %39.94’ten %40.22’ye fırladı. Analiste göre, ETH boğaları bu seviyelere altcoin için yeterli güce sahip görünmedi. Peki, yeni yıl ile birlikte, Bitcoin fiyatının 48.500 doların üstüne çıkamaması sonucunda Ethereum fiyatı da aşağı yönlü hareket edebilir mi? Yoksa bir sıçrayış daha mı gelecek? Analist Akashnath, ETH fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum 1 Saatlik Grafiği

blank

Analiste göre sarı seviyeler daha büyük bir ETH hamlesi için Fibonacci gerileme seviyelerini gösteriyor. Geçtiğimiz hafta ETH fiyatı 4.121 dolardaki direncine çıkmış, bu seviyeyi aşmayı başaramamış ve 3.660 dolardaki gerileme seviyesinin yakınlarında bulunan 3.585 dolar ve 3.620 dolar seviyelerinden destek bulmayı başarmıştı.

Analiste göre 3.800 dolar seviyesi geçmişte bir talep bölgesi görevi gördü ve bu bölgenin bir talep bölgesinden arz bölgesine çevrilmesi boğalar için pek de iyi bir işaret olmayabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı %23.6’lık gerileme seviyesinin üstünde seyretti.

Bununla birlikte analiste göre bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise hem hafta sonunda hem de büyük bir tatil döneminde olmamız. Analist, bu koşulların düşük likidite için uygun göründüğünü ve iki tarafa doğru da ani hareketler yapılabileceğini düşünüyor. Benzer şekilde 4 Aralık tarihinde de ani bir satış dalgası yaşanmıştı.

Ethereum fiyatı son birkaç gündür 3.600 dolar ile 3.800 dolar arasında gidip geliyordu. Analiste göre RSI göstergesi de 50 seviyesinde nötr bir taraf tutarken 1 saatlik grafiğin ne ayı lehine ne de boğa lehine bir görünüm verdiğini gösterdi.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Aralık

Analist, BOV göstergesinin geçici bir zemin (yeşil) bulduğunu ancak 3.800 dolardaki geri dönüş ile birlikte bir çöküş yaptığını ve bu durumun alıcıların halen korkarken satıcıların ise baskın taraf olduğuna işaret ettiğini düşünüyor.

Analiste göre 1 saatlik grafikte ETH fiyatı, boğalar için sağlıklı bir görünüm vermedi. Analist, hafta sonları yaşanan bazı ani fiyat değişimlerinin Pazartesi günü eski haline gelebildiğini de belirtti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar