25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı Tekrardan 4.000 Doların Üstüne Çıkacak mı? Analist Değerlendirdi

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Son güncelleme: 3 hafta önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 4.000 doların altına indi ve son birkaç gündür 3.800 dolar seviyesini direnç noktası olarak kullanıyor. 3.620 dolar seviyesi ise iki kez test edildi. Bitcoin dominansı, bu yazının yazıldığı anlardan birkaç saat önce bir anda %39.94’ten %40.22’ye fırladı. Analiste göre, ETH boğaları bu seviyelere altcoin için yeterli güce sahip görünmedi. Peki, yeni yıl ile birlikte, Bitcoin fiyatının 48.500 doların üstüne çıkamaması sonucunda Ethereum fiyatı da aşağı yönlü hareket edebilir mi? Yoksa bir sıçrayış daha mı gelecek? Analist Akashnath, ETH fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Bir önceki altcoin analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Ethereum 1 Saatlik Grafiği

eth

Analiste göre sarı seviyeler daha büyük bir ETH hamlesi için Fibonacci gerileme seviyelerini gösteriyor. Geçtiğimiz hafta ETH fiyatı 4.121 dolardaki direncine çıkmış, bu seviyeyi aşmayı başaramamış ve 3.660 dolardaki gerileme seviyesinin yakınlarında bulunan 3.585 dolar ve 3.620 dolar seviyelerinden destek bulmayı başarmıştı.

Analiste göre 3.800 dolar seviyesi geçmişte bir talep bölgesi görevi gördü ve bu bölgenin bir talep bölgesinden arz bölgesine çevrilmesi boğalar için pek de iyi bir işaret olmayabilir.

Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı %23.6’lık gerileme seviyesinin üstünde seyretti.

Bununla birlikte analiste göre bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise hem hafta sonunda hem de büyük bir tatil döneminde olmamız. Analist, bu koşulların düşük likidite için uygun göründüğünü ve iki tarafa doğru da ani hareketler yapılabileceğini düşünüyor. Benzer şekilde 4 Aralık tarihinde de ani bir satış dalgası yaşanmıştı.

Ethereum fiyatı son birkaç gündür 3.600 dolar ile 3.800 dolar arasında gidip geliyordu. Analiste göre RSI göstergesi de 50 seviyesinde nötr bir taraf tutarken 1 saatlik grafiğin ne ayı lehine ne de boğa lehine bir görünüm verdiğini gösterdi.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatının Gelecek Haftaki Hedefleri Nereler?

Analist, BOV göstergesinin geçici bir zemin (yeşil) bulduğunu ancak 3.800 dolardaki geri dönüş ile birlikte bir çöküş yaptığını ve bu durumun alıcıların halen korkarken satıcıların ise baskın taraf olduğuna işaret ettiğini düşünüyor.

Analiste göre 1 saatlik grafikte ETH fiyatı, boğalar için sağlıklı bir görünüm vermedi. Analist, hafta sonları yaşanan bazı ani fiyat değişimlerinin Pazartesi günü eski haline gelebildiğini de belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend