27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Fiyatı 4.500 Doları Geçti ve Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı bugün 4.500 Dolar seviyesini aşarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Ethereum blok zincirinin hash oranı da bu süreçte rekor seviyeleri gördü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.
  • Aynı süreçte Ethereum ağının hash oranı da rekor seviyeleri gördü.

Ethereum fiyatı, bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.467 Doları geçtikten sonra şu dakikalarda 4.500 Doların üzerinde seyrediyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Yeni Bir ATH’ye Ulaştı!

ETH fiyatındaki rekor ile birlikte Ethereum ağının işlem gücünü gösteren bir ölçü olan Ethereum hash oranı da tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Etherscan.io’ya göre Ethereum’un hash oranı bugün 812.768.9228 GH/s’ye ulaştı.

Ethereum’un tüm zamanların en yüksek hash oranını görmesi, ağın uzun süredir beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesi ile ilgili haberlerin ardından geliyor.

Ethereum’un geleceği ile ilgili çeşitli simülasyonlar geliştiren Ethereum izleyicisi Ultrasound Money’e göre, ağın hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçiş yapmasının ardından ETH arzı her yıl %2 oranında düşecek. Bu da her yeni çıkarılan blokla daha az ETH oluşturulacağı anlamına geliyor.

Ethereum Fiyatındaki Artışın Diğer Nedenleri

ETH’nin son fiyat başarısının elbette başka nedenleri de var.

Bunun makro ölçekteki önemli bir nedeni, ağırlıklı olarak Ethereum ağında çalışan ve her geçen gün daha fazla gelişen NFT piyasasıdır.

Yılın ilk yarısında 2 milyar Doların üzerinde işlem hacmi üreten NFT piyasası, son günlerde yeniden hareketlenmeye başladı.

Son zamanlarda Budweiser ve Visa gibi ünlü ve geleneksel markaların yanında Tom Brady, Rob Gronkowski ve İspanya futbol ligi La Liga da dahil olmak üzere dünyanın en büyük spor yıldızları ve organizasyonları NFT piyasasına dahil olduklarını açıkladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar