5 Temmuz 2022, Salı
20.7 C
İstanbul

Analiste Göre Ethereum Fiyatı Yükselebilir Ama Bir Şartla!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Diğer birçok altcoin gibi Ethereum için de önemli kayıpların yaşandığı günlerden geçiyoruz. Dün yaşanan çöküş ile birlikte ETH de %12.69 değer kaybı yaşadı. Bu bağlamda bu çöküşü 7 Eylül’deki çöküş ile karşılaştırabiliriz. ETH yatırımcıları genel olarak ETH’nin fiyatının yükselmesinden para kazanıyor, bu yüzden fiyat yükselişe geçtiğinde yatırımcılar da kayıp yaşamamış oluyor.

Binance indirim kodu

Ancak bu kez durum farklı görünüyor. Göstergelere göre bu kez Ethereum’u kurtaracak olanlar yatırımcılar olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum Fiyatı Düşüyor

Kripto para piyasasının birçoğu dün fiyat düşüşleri yaşarken, ETH için bu durum zaten bir süredir görülüyordu. Dünyanın en büyük altcoini, bu yazının yazıldığı an itibariyle, 16 Eylül tarihinden bu yana %18.79 oranında değer kaybetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Fiyattaki düşüş, ETH’nin toplam arz kar oranının 15 Eylül tarihinde %97’ye çıkmasının ardından tetiklenmiş olabilir. Bunun ardından ise 243.8 milyon dolar değerindeki ETH likidite oldu. Sadece dün likidite olan ETH miktarı 192 milyon dolar olarak kaydedildi.

Yatırımcılar Ne Durumda?

Fiyatta yaşanan düşüş sonucunda yatırımcılar alım satımlarını yavaşlattı ve ellerinde bulundurdukları Ethereum miktarını HODL etti. Ancak ETH’ye en büyük destek, 32.6 milyon adet ETH ile yatırımları son 5 yılın en yüksek seviyesine ulaşan orta vadeli yatırımcılardan geldi.

İlginç bir not olarak düşmek gerekirse, son 5 günde, 2 milyon adetin üzerinde adres karlı olma özelliklerini kaybetti. Bu yatırımcılar HODL etmeye de devam ediyor. Bununla birlikte piyasada bir miktar da satış dalgası yaşandı. Bu satışlar genellikle kısa vadeli yatırımcılardan geldi. Bu yatırımcılar ellerindeki Ethereum tokenlerinin bir aydan kısa bir süre tuttu.

Buna rağmen, kısa vadeli yatırımcılar piyasa terk ettikçe bu yatırımcıların yerlerine yenileri geliyor. Bu durum, sıfır bakiyeye sahip olmayan adreslerin 62 milyon adete ulaşarak rekor kırmasında da vurgulandı.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatının 4.000 Doları Aşması İçin Ne Yapması Gerekiyor?

Bu Gerçekleşirse Analizciye Göre ETH Fiyatı Yükselebilir

Fiyat düşüşü nedeniyle ETH’nin RSI değeri halen ayı bölgesinde bulunuyor. Analizciye göre, yatırımcıların ellerinde bulundurdukları Ethereum tokenlerini satmayıp ellerinde tutmaları, ETH fiyatının düşüşünü engelleyip yükselişini sağlayacaktır.

Bitcoin fiyatının 42.000 dolar civarına düşmesi ile birlikte, BTC’yi takip eden altcoinler gerçekten de zor anlar yaşamıştı. XRP, 1 doların altına düşmesiyle özellikle dikkatleri kendisine çekmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar