1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Ethereum Fiyatında %10 Artış Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolundaki rallisine devam ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’un fiyatı birkaç saat içerisinde %10’luk bir artış yaşadı.
  • Piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto paranın fiyatı, son bir haftada %66 oranında arttı.
  • Peki, Ethereum fiyatı neden hızlı bir şekilde yükseliyor?

Ethereum iyi bir hafta geçirmeye devam ediyor: Bugün kripto paranın değeri %10 arttı, bu da son yedi günde yaşanan %66 oranındaki artışa denk geliyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilecek mi?

Bir saatten biraz fazla bir sürede, Ethereum’un fiyatı önce 1.225 Dolardan 1.280 Dolara çıktı. Şimdilerde ise kripto para 1.330 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu değer, bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine hayli yakın görünüyor. Ethereum, en son 13 Ocak 2018’de 1.432 Dolarlık bir seviyeye ulaşmış ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedilmişti.

Kripto pazarının geri kalanı da oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bitcoin, şu anda 41.000 Dolar civarında hareket ediyor; ayrıca küresel kripto piyasasının toplam değerinin de bu hafta başlarında ilk kez 1 trilyon Doları aştığı belirlenmişti. Bu verinin ardından Bitcoin’in fiyatı bu hafta neredeyse %25 arttı.

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Bir Ethereum balinasının Bitfinex’te 1 milyar Doları aşan uzun bir pozisyonu hakkında çok fazla iddia ortaya atıldı. Bitfinex’te uzun bir pozisyon talep etmek, başlangıçta ETH’ye maruz kalmayı artırmak ve varlığı elinde tutmaya devam etmek için alınan tüm kredileri ödemek anlamına gelir.

Bazı kullanıcılar bunun, ani düşüşü piyasaya zarar verebilecek bir balinanın boğa koşusunun devam etmesini bekledikleri için, ETH’lerini korumaya niyetli olduğu anlamına geldiğini düşünüyordu.

İlgili Haber:  Kim Jong-un'un Kripto Para Borsalarını Hedefleyen 6.000’den Fazla Hacker’ı Var 

Ancak QCP Capital’in kurucusu Darius Sit, yaptığı açıklamalarda balinanın “sadece kar elde ettiğini” ve “bundan daha fazlasını düşünmeyeceğini” söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar