Ethereum Fiyatında %10 Artış Yaşandı

Ethereum fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolundaki rallisine devam ediyor.

Haberin Özeti

  • Ethereum’un fiyatı birkaç saat içerisinde %10’luk bir artış yaşadı.
  • Piyasa değerine göre en değerli ikinci kripto paranın fiyatı, son bir haftada %66 oranında arttı.
  • Peki, Ethereum fiyatı neden hızlı bir şekilde yükseliyor?

Ethereum iyi bir hafta geçirmeye devam ediyor: Bugün kripto paranın değeri %10 arttı, bu da son yedi günde yaşanan %66 oranındaki artışa denk geliyor.

Ethereum Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilecek mi?

Bir saatten biraz fazla bir sürede, Ethereum’un fiyatı önce 1.225 Dolardan 1.280 Dolara çıktı. Şimdilerde ise kripto para 1.330 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Bu değer, bir şekilde tüm zamanların en yüksek seviyesine hayli yakın görünüyor. Ethereum, en son 13 Ocak 2018’de 1.432 Dolarlık bir seviyeye ulaşmış ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedilmişti.

Kripto pazarının geri kalanı da oldukça iyi bir performans gösteriyor. Bitcoin, şu anda 41.000 Dolar civarında hareket ediyor; ayrıca küresel kripto piyasasının toplam değerinin de bu hafta başlarında ilk kez 1 trilyon Doları aştığı belirlenmişti. Bu verinin ardından Bitcoin’in fiyatı bu hafta neredeyse %25 arttı.

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Bir Ethereum balinasının Bitfinex’te 1 milyar Doları aşan uzun bir pozisyonu hakkında çok fazla iddia ortaya atıldı. Bitfinex’te uzun bir pozisyon talep etmek, başlangıçta ETH’ye maruz kalmayı artırmak ve varlığı elinde tutmaya devam etmek için alınan tüm kredileri ödemek anlamına gelir.

Bazı kullanıcılar bunun, ani düşüşü piyasaya zarar verebilecek bir balinanın boğa koşusunun devam etmesini bekledikleri için, ETH’lerini korumaya niyetli olduğu anlamına geldiğini düşünüyordu.

  Bitcoin’deki Düşüş XRP, Ethereum ve Bitcoin Cash Fiyatlarını da Olumsuz Etkiliyor

Ancak QCP Capital’in kurucusu Darius Sit, yaptığı açıklamalarda balinanın “sadece kar elde ettiğini” ve “bundan daha fazlasını düşünmeyeceğini” söyledi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın