8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum Fiyatında 15.000 Dolar Rüzgarı! Hedefe Ne Kadar Yakınız?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasını Twitter üzerinden takip eden birçok kullanıcı, son zamanlarda dolanan “Ethereum’un 10.000 dolara tırmanışı” muhabbetini mutlaka duymuştur. Analistlere göre, dünyanın en büyük kripto parası gerçekten de bu seviyelere ulaşabilir. Analist Lavina Daryanani ETH fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Opsiyon Yatırımcılarının Bazıları Ethereum İçin 15.000 Doları Düşünüyor

Buna rağmen opsiyon yatırımcılarının ise daha büyük beklentileri bulunuyor. Birçok opsiyon yatırımcısı hedef fiyat olarak 15.000 doları belirlemiş. Bu yazının yazıldığı anlarda 8218 adet DBT kontratı yatırımcısı, ETH fiyatının Mart ayı sonuna kadar bahsedilen seviyelere gelmesini bekliyor.

Binance indirim kodu

Bir gün önce ise, aynı 15.000 dolar hedefi olan DBT kontratlarının sayısı yalnızca 6.834’tü. 15.000 dolara olan tahminlerin bu denli artması, bu yatırımcıların uzun vadeli boğa görüşlerine sahip olduklarını gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bu yüzden artık asıl soru, Ethereum fiyatının bu beklentileri karşılayıp karşılamayacağı haline geldi.

ETH fiyatı daha önce birçok kez katlanarak değer kazandığı ralliler yaşamıştı hatta bununla birlikte kripto para sektöründeki uzman isimleri bile şaşırtmayı başarmıştı. Buna rağmen dünyanın en büyük altcoininin Ekim ve Mart ayları arasında belirli bir fiyat hareketine nadiren sadık kaldığını da hatırlatmak gerekiyor.

Örneğin 20 Ekim 2020 ile 25 Mart 2021 tarihleri arasında ETH’nin fiyatı yaklaşık olarak %344 artış göstermişti.

Buna rağmen, 2019-2020 ve 2018-2019 dönemlerindeki aynı 5 aylık periyotta, Ethereum fiyatı çok daha farklı davranmıştı. Örneğin 2019-2020 döneminde aynı periyota oldukça durağan başlayan TH, Ocak-Şubat aylarında ise büyük bir ralli yaşamıştı.

ETH ayrıca, alacağı 2.0 güncellemesi, sistemde bulunan toplam kilitli değer (TVL) miktarının artışı ve altcoine kısa bir süre önce getirilen token yakım mekanizması ile birlikte oldukça boğa lehine gelişmeler yaşamıştı.

İlgili Haber:  Analist: "Ethereum Fiyatı Önümüzdeki Aylarda 6.500 Dolara Çıkabilir Ancak..."

Bununla birlikte Ethereum şu anda kurumsal yatırımcılardan da destek görüyor. Analistlere göre ETH’ye olan sermaye akışlarının devam etmesi durumunda fiyat da yükseliş gösterecektir.

Analiste göre, yukarıda belirtilen boğa lehine gelişmeler değerlendirmeye alındığında 15.000 dolar hedefinin ilk başta hissettirdiği gibi çok uçuk bir tahmin olmadığı ortaya çıkacaktır.

Buna ek olarak hatırlatmak gerekir ki, opsiyon yatırımcıları, piyasa dengelerinin ters tarafa kaymaya başladığı an bu fiyat hedeflerini geri çekebilir. Bu yüzden her ne kadar bu hedef analiste göre şu anda ulaşılabilir olsa da önümüzdeki yılın sonunda bu seviyelerde olunacağına dair tabii ki kesin bir yorum söz konusu olamaz. Kripto para piyasasındaki tek kesinliğin “belirsizlik” olduğunu unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar