9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Ethereum Fiyatında 15.000 Dolar Rüzgarı! Hedefe Ne Kadar Yakınız?

Önemli Gelişmeler

Kripto para piyasasını Twitter üzerinden takip eden birçok kullanıcı, son zamanlarda dolanan “Ethereum’un 10.000 dolara tırmanışı” muhabbetini mutlaka duymuştur. Analistlere göre, dünyanın en büyük kripto parası gerçekten de bu seviyelere ulaşabilir. Analist Lavina Daryanani ETH fiyatını değerlendirdi.

blank

Opsiyon Yatırımcılarının Bazıları Ethereum İçin 15.000 Doları Düşünüyor

Buna rağmen opsiyon yatırımcılarının ise daha büyük beklentileri bulunuyor. Birçok opsiyon yatırımcısı hedef fiyat olarak 15.000 doları belirlemiş. Bu yazının yazıldığı anlarda 8218 adet DBT kontratı yatırımcısı, ETH fiyatının Mart ayı sonuna kadar bahsedilen seviyelere gelmesini bekliyor.

blank

Bir gün önce ise, aynı 15.000 dolar hedefi olan DBT kontratlarının sayısı yalnızca 6.834’tü. 15.000 dolara olan tahminlerin bu denli artması, bu yatırımcıların uzun vadeli boğa görüşlerine sahip olduklarını gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bu yüzden artık asıl soru, Ethereum fiyatının bu beklentileri karşılayıp karşılamayacağı haline geldi.

ETH fiyatı daha önce birçok kez katlanarak değer kazandığı ralliler yaşamıştı hatta bununla birlikte kripto para sektöründeki uzman isimleri bile şaşırtmayı başarmıştı. Buna rağmen dünyanın en büyük altcoininin Ekim ve Mart ayları arasında belirli bir fiyat hareketine nadiren sadık kaldığını da hatırlatmak gerekiyor.

Örneğin 20 Ekim 2020 ile 25 Mart 2021 tarihleri arasında ETH’nin fiyatı yaklaşık olarak %344 artış göstermişti.

Buna rağmen, 2019-2020 ve 2018-2019 dönemlerindeki aynı 5 aylık periyotta, Ethereum fiyatı çok daha farklı davranmıştı. Örneğin 2019-2020 döneminde aynı periyota oldukça durağan başlayan TH, Ocak-Şubat aylarında ise büyük bir ralli yaşamıştı.

ETH ayrıca, alacağı 2.0 güncellemesi, sistemde bulunan toplam kilitli değer (TVL) miktarının artışı ve altcoine kısa bir süre önce getirilen token yakım mekanizması ile birlikte oldukça boğa lehine gelişmeler yaşamıştı.

İlgili Haber:  Standard Chartered, Bitcoin ve Ethereum İçin Fiyat Tahmininde Bulundu! "Bitcoin Yıl Sonunda 100.000 Doları Bulabilir"

Bununla birlikte Ethereum şu anda kurumsal yatırımcılardan da destek görüyor. Analistlere göre ETH’ye olan sermaye akışlarının devam etmesi durumunda fiyat da yükseliş gösterecektir.

Analiste göre, yukarıda belirtilen boğa lehine gelişmeler değerlendirmeye alındığında 15.000 dolar hedefinin ilk başta hissettirdiği gibi çok uçuk bir tahmin olmadığı ortaya çıkacaktır.

Buna ek olarak hatırlatmak gerekir ki, opsiyon yatırımcıları, piyasa dengelerinin ters tarafa kaymaya başladığı an bu fiyat hedeflerini geri çekebilir. Bu yüzden her ne kadar bu hedef analiste göre şu anda ulaşılabilir olsa da önümüzdeki yılın sonunda bu seviyelerde olunacağına dair tabii ki kesin bir yorum söz konusu olamaz. Kripto para piyasasındaki tek kesinliğin “belirsizlik” olduğunu unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend