8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Altcoin Sezonu Gümbür Gümbür Geliyor! Ethereum Fiyatında 4.900 Dolar Ne Zaman?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Araştırma şirketi Fundstrat, DeFi endüstrisinin büyümesi ile birlikte Ethereum fiyatının yakın bir zamanda 4.900 dolara ulaşabileceğini iddia etti. Analist şirketine göre bu fiyat seviyesinin yakın bir zamanda ulaşılabilmesi yüksek bir olasılık taşıyor çünkü ETH bu yazının yazıldığı anlarda halihazırda 3.858 dolardan işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Fundstrat: “Ethereum Fiyatı Yakında 4.900 Dolara Ulaşabilir”

ETH boğa yatırımcıları, analistlere göre, altcoinin fiyatının 4.030 doları aşması durumunda bir rekor tazelemesi ihtimalini düşünebilir. Bu tür bir senaryoda şirketin analistleri, oluşacak momentum artışı ile birlikte ETH fiyatının yeni bir rekor kıracağına inanıyor. Araştırma şirketi, konuyla ilgili olarak şu yorumu yaptı: “Eylül ayında yaşanan zirvelerin aşılacağı düşünülüyor ve bununla birlikte de ETH fiyatı kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu tazeleyebilir.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı 3 Eylül tarihinde kısa bir süreliğine de olsa 4.000 doları aşmış ancak bundan sonra üç hafta içerisinde ise neredeyse %33 değer kaybetmişti. ETH, birkaç hafta boyunca Bitcoin’in gerisinde kalmasının ardından son 2 gündür yeniden en çok konuşulan kripto paralardan biri haline geldi. Fundstrat, ETH’nin giderek artan piyasa payının, bu kripto para için artan talebi vurguladığına inanıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH fiyatı 12 Mayıs tarihinde 4.356 dolara ulaşarak rekorunu kırmış ancak bunun ardından yalnızca 12 gün içerisinde, genel kripto para piyasasında yaşanan bir satış dalgası neticesinde 1.700 dolara kada gerilemişti.

Bloomberg’in kısa bir süre önce yayınladığı raporuna göre, bir Bitcoin ETF’sinin onaylanmasının eşiğinde olduğumuz şu günlerde, BTC fiyatı da Nisan ayından bu yana ilk kez 60.000 doları aştı. Piyasa ise yatırımcıların, onaylanacak olan bu Bitcoin ETF’lerine yatırım yapacağını bekliyor ve buna göre fiyatlandı. ETF’lerin tahminlere göre içinde bulunduğumuz Ekim ayında hayata geçmesi bekleniyor.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı Son Haftaların Rekorunu Kırdı! Yükselişin Sebebi Ne? Rekora Ne Kadar Kaldı?

Alıcıların geçtiğimiz gün Ethereum fiyatını yukarı çekmesiyle birlikte ETH, Ekim ve Eylül ayı zirvelerinin üstüne çıktı.

Alıcıların 3.840 doları test etmesinin altcoinin işlem hacmi düştü ve böylelikle büyüme oranı da yavaşladı. ETH şu sıralar yatay hareket izliyor. Bununla birlikte analistlere göre ETH fiyatındaki bu yatay geçiş, boğa yatırımcılarının ralliye devam etme isteğine bağlı olarak bozulabilir ve 3.900 dolar üstü bir fiyat mümkün kılınabilir. Analistlere göre boğa lehine olan tablo tersine dönerse, ETH fiyatı tekrardan 3.600 dolar bölgesine dönebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar