8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Ethereum Fiyatında Neler Oluyor? Durgunluğun Sebebi Ne?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum her daim “altcoinlerin lideri” olarak değerlendirilmiştir. Peki diğer altcoinler şu anda ETH’yi takip ediyor mu? Şu anda böyle bir tablo izlediğimiz söylenemez. Bazı altcoinler yükselirken bazıları ise düşüyor fakat ETH ise çok fazla bir harekette bulunmuyor. ETH’nin bu durgunluğu artık spot piyasadan daha fazlasını etkilemeye başladı.

Binance indirim kodu

Peki Nasıl?

Ethereum yatırımcılarının artık vadeli işlemler kontratlarına daha az yatırım yapması ilginç bir gelişme olarak kaydedildi. Türev piyasalarındaki hacim miktarı bugün son 6 ayın en düşük seviyesine indi.

Binance indirim kodu

Bu ilginç durumun arkasındaki en önemli nedenin Ethereum fiyatının durgun seyretmesi olduğu düşünülüyor. ETH fiyatı son 4 günde çok fazla hareket etmedi ve yalnızca %1.05’lik bir değişim gösterdi. Ekim ayına hızlı giriş yapan altcoinin performansına bu şekilde devam etmesi belki çok kötü bir durum olmasa da ideal bir şekilde gelişme göstermediği de aşikar gibi görünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Buna ek olarak, spot hacimlerinde de, son 7 ayın en düşük seviyesine gerileme yaşanması ile birlikte bir yavaşlama gözlendi.

Durgunluk ayrıca geçtiğimiz hafta boyunca, ETH ağı doğrulayıcı verilerinde de hissedildi. İşlem sayısının azalması ile birlikte doğrulayıcıların gelirleri de düştü. Bu yazının yazıldığı anlarda ağ doğrulayıcılarının gelirleri, 510.000 dolara kadar gerileyerek son 9 ayın en düşük seviyesine geldi.

Zincir üzerindeki bu işlem düşüklüğü ile birlikte, gaz ücreti kullanımı da son 45 günün en düşük seviyelerine geriledi. İşlem sayısı düşmeye devam ederse işlem ücretlerinden elde edilen gelirler de aynı şekilde azalacaktır.

Peki Ethereum Fiyatı Bu Durumun Üstesinden Gelecek Mi?

Analiste göre bu sorunun cevabı evet fakat bu gelişme Ethereum’un kendisi tarafından değil, yatırımcıları tarafından sağlanabilir. Bu yazının yazıldığı anlarda kısa vadeli (1 gün ile – 3 ay arasındaki yatırımcılar) yatırımcı sayısı aylar sonra yeniden zirve yaptı. Analiste göre kısa vadeli yatırımcıların ağa katkıları sayesinde yeniden bir fiyat hareketlenmesi yaşanabilir.

İlgili Haber:  Ethereum Serbest Düşüşte! Borsalardan Yapılan Çekim Oranları Son Dört Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bununla birlikte, bu kısa vadeli yatırımcıların %96.83’ünün halihazırda kar etmiş durumda olduğu için analiste göre piyasaya daha fazla boğa lehine bir tablo hakim olabilir. Kısa vadeli yatırımcılar içerisinde kar elde edenlerin oranı, ETH tarihinde hiç bu kadar yüksek olmamıştı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar