30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Ethereum Fiyatında Patlama Yaşanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum, hafta sonu boyunca yaşadığı artışla tüm zamanların en yüksek seviyesini geçti.
  • Patlama, DeFi’deki artış sayesinde yaşanıyor.
  • ABD piyasaları için ise yoğun bir hafta olacak.

Ocak ayı tamamen Ethereum ile hatırlanacak gibi duruyor. Piyasa değerine göre dünyanın ikinci en büyük kripto parası olan ETH, 2021’de önemli bir yükselişe geçti. Bu hafta sonu boyunca artış yaşayan kripto para, önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.439 Dolar’ı geçmeyi başardı.

Binance indirim kodu

1 Ocak’ta Ethereum’un fiyatı 730 Dolar civarındaydı; veri sağlayıcısı Nomics’e göre son 25 günde bu fiyat iki katına yükseldi. Yıla inişli çıkışlı bir başlangıç ​​yapan Bitcoin ile karşılaştırıldığında, Ethereum’un bugüne kadarki büyümesi %88 civarında ölçüldü. Bu değer Bitcoin’de ise yalnızca %10 seviyesinde kaldı. Peki neden?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

DeFi Güçlü Bir Şekilde Geri Döndü

En önemli sebep DeFi’nin güçlü geri dönüşü olarak görülüyor. Projelerin stake havuzlarında %1.000 getiri sunduğu ancak bu havuzların nasıl çalıştığına dair çok az şeffaflığın olduğu 2020 Yaz aylarından sonra, daha köklü oyuncular oyuna girmiş görünüyor.

Borçlanma için açık kaynaklı bir protokol olan Aave, dört günlük güçlü büyümenin ardından son 24 saatte %11 arttı.

Uniswap ve onun altındaki yönetim tokeni UNI ise son bir gün içerisinde %20 arttı.

2020’nin en yüksek ve en düşük verim çiftçiliği çılgınlığını özetleyen SUSHISwap’da yaklaşık %10 artış yaşanırken; yönetim tokeni SUSHI ise önceki tüm zamanların en yüksek fiyatı olan 8.71 Dolar’ı geride bırakmayı başardı.

Bu projelerin tümü yeni tokenler oluşturmak için Ethereum’un ERC token standardını kullandığından, fiyatlarda yaşanan artışlar ETH’nin fiyatını yükseltmeye de yardımcı oldu. Bu, kurumsal yatırımcıları Ethereum’a büyük potansiyele sahip (tıpkı Bitcoin gibi) başka bir yatırım aracı olarak daha yakından incelemeye yönlendirdi.

İlgili Haber:  Goldman Sachs’ın Anket Yapılan Müşterilerinin %61'i Kriptoda Yükselişte

Ağdaki ticaret hacimlerinde önemli artış yaşandı. 2020’de Ethereum’da 1 trilyon Dolardan fazla işlem gerçekleşti ve bu, ödeme devi PayPal ile yaklaşık aynı seviyeye denk geldi. Tüm bunlar Ethereum boğa koşusunun devam edeceğinin işaretleri olarak gösteriliyor.

Fed Toplantısı Piyasalar İçin Kilit Rol Oynuyor

Piyasa gözlemcileri için de yoğun bir hafta olacak. Federal Rezerv, faiz oranları ve piyasalar hakkında açıklama yapacak; ABD ekonomisinin 4. çeyreğine ilişkin veriler yayınlanacak ve Facebook, Apple ve Tesla’nın tümü 2020’nin dördüncü çeyreğine ilişkin kazançlarını bildirecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar