27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum Fiyatının Gelecek Haftaki Hedefleri Nereler?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Altcoin piyasasının tartışmasız lideri olan Ethereum, nihayet kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekorunu kırdı ve 29 Ekim 2021 tarihinde 4.400 dolar bandını aşmayı başardı. ETH’nin yeni rekoruyla birlikte, coinin gelecekteki hareketlerine dair beklenti de yükseldi. Analist Saif Naqvi, ETH’yi değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Finder tarafından düzenlenen bir anket, Ethereum’un uzun vadeli fiyat hareketinin on yıl içerisinde 50.000 doların üstüne çıkmak olduğunu ortaya çıkardı ancak analiste göre ETH’nin orta vadeli hedefi için daha gerçekçi bir fiyat seviyesi belirlemek önemli olabilir.

Binance indirim kodu

ETH fiyatı, aylık ilerlediği fiyat aralığından yukarı yönlü bir hareket yapmasıyla beraber Bitcoin’in hareketlerini çok benzer bir şekilde taklit etti. Ethereum 2.0 Altair Beacon Chain güncellemesinin, 24 saat içerisinde node’ların %98.7’si tarafından benimsenmesiyle beraber başarılı bir çıkış yaptığı anlaşılmıştı. Bununla birlikte, başarılı olan Beacon Chain’ine gelen başarılı Altair güncellemesi ile birlikte Ethereum mainnet’i ile gerçekleşecek birleşme ve “Proof of Stake (PoS)” mekanizmasını kullanacak olan ETH 2.0 için de önemli bir adım atılmış oldu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ancak tabii ki tek etken de bu değildi. ETH’nin başarısı ayrıca, platformun merkezsiz finans (DeFi) ve nonfungible token (NFT) sektörün tarafından da yoğun kullanımı sonrasında gerçekleşti. Bu yazının yazıldığı anlarda, ETH’nin DeFi toplam kilitli değeri (TVL) 102.61 milyar doları aştı. Buna rağmen, analiste göre ETH’nin işlem hacminin ortalama değerlerin altında kalmasıyla beraber piyasada bireysel yatırımcı tarafında bir FOMO (fırsat kaçırma korkusu) eksikliğinin de varlığı bariz bir şekilde hissedildi.

Benzer bir bireysel yatırımcı FOMO eksikliği Bitcoin için de gözlenirken analiste göre bu durum endişe verici olsa da aslına bakılırsa bu iki coinin henüz yıllık zirvelerine ulaşmadığını ve büyüme için halen yeterli alan olduğunu tahmin edebiliriz.

İlgili Haber:  Ethereum Fiyatı %80 Düşüşle 400 Dolara Kadar Düşebilir

HODL’cu yatırımcıların piyasaya olan inançlarını sürdürmeleriyle birlikte son birkaç haftadır Ethereum’un borsalardaki rezervleri 2018 seviyelerine geriledi.

Analist, Ethereum Fiyatı İçin Hedefleri Açıkladı!

Analiste göre, gelecek hafta %123.6’lık ve 138.2’lik Fibonacci seviyeleri potansiyel hedefler olabilir ve %161.8’lik Fibonacci seviyesi ise daha uzun vadeli bir hedef olarak düşünülebilir. %161.8’lik Fibonacci seviyesi 6.037 dolara tekabül ediyor. Bununla birlikte analist, dünyanın en büyük altcoini için ilk olarak 5.013 dolar ve 5.404 dolar seviyelerinin daha gerçekçi birer hedef olabileceğine inanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar