8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Ethereum Gas Ücretleri Son 6 Ayın En Düşük Seviyelerinde

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 6 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı, olası Rusya-Ukrayna savaş ihtimalinin yarattığı olumsuz makro duyguların ardından, 3000 doların altına geri döndü.

Binance indirim kodu

Büyük resme baktığımızda ise Ethereum ekosistemini çevreleyen gelişmelerin hep olumlu yönde olduğunu görüyoruz. DeFi’deki Kilitli Toplam Değer (TVL), geçen yıl Kasım ayında 250 milyar doların üzerindeki seviyelere çıkmıştı. Bu değer hala 200 milyar doların üzerinde. 10 Kasım 2021’de ise Ethereum tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4878 dolara kadar çıkmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ayrıca, Kanada KPMG’nin bilançosuna sadece bitcoin değil, aynı zamanda ether de eklemesi, KPMG gibi riskten kaçınan işletmeler için bile Ethereum’un bir yatırım varlığı olarak net bir şekilde tanınmasından başka bir şey değil.

Ayrıca, Ethereum’u sadece büyük oyuncular ve kurumsal firmalar benimsemiyor. IntoTheBlock’tan alınan verilere göre, 0.1-1 ETH arasında Ethereum tutan adreslerin sayısı şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bir yıl içinde, bu adreslerin sayısı %98 arttı ve şu anda toplu olarak 1.78 milyon ETH’ye sahipler, yani az miktarda Ethereum tutan cüzdanların sayısı bir ayda %4.54 arttı.

Öte yandan, NFT piyasası Ocak ayının son haftasındaki zirveden bu yana yavaşlamış görünüyor. 2022’de NFT pazarı adeta rekor kırdı, ancak Nonfungible.com’dan alınan piyasa verilerine göre, satış sayısı Ocak ortasında günde yaklaşık 64.000 satıştan Pazar günü neredeyse 24.000’e kadar düştü. Dolar bazında satışlar 31 Ocak’ta 160 milyon dolardan Cumartesi günü 75 milyon dolara düştü.

Santiment’ten alınan verilere göre, Ethereum 3.000 doların altına düşerken, Ethereum blok zincirinde işlem yapma talebi nispeten düşük kaldı. İşlemlere olan talep düşüş eğilimindeyken, Ethereum’un piyasa fiyatı da düşüyor. İşlem ücretleri de şu anda resmi olarak geçen yıl 28 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesinde.

İlgili Haber:  DeFi Konusunda Ethereum'a Rakip Geliyor: Neo, Lansmanla Birlikte 300 Milyon Dolar Topladı

Gas ücretleri

Bu haber girilirken, Ethereum ağındaki gaz ücretleri, 30 saniyenin oldukça altında onay süresi olan hızlı işlemler için bile 40 gwei’nin altındaydı. Gaz fiyatlarının 218 gwei’nin üzerinde zirve yaptığı 10 Ocak’tan bu yana gaz fiyatlarında açık bir düşüş eğilimi görülüyor.

Ethereum’un piyasa fiyatı 24 Ocak’ta 2.200 dolar ile en düşük seviyeye ulaştı ve 10 Şubat’ta 3.255$’a kadar yükseldi. Bu zirveden bu yana, ether fiyatı, geçen yıl 10 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %41.3 düşüşle 2882 dolara kadar düştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar