2 Aralık 2022, Cuma
11.7 C
İstanbul

Ethereum’un Uzun Zamandır Beklenen Büyük Geçişi Haziran’dan Sonraya Sarkabilir

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 8 ay önce

Binance indirim kodu

Ethereum’un baş geliştiricilerinden Tim Beiko, Ethereum ağının “Merge” (Birleşme) olarak bilinen ve çoğu kişinin uzun süredir beklediği teknik güncellemenin Haziran ayından birkaç ay sonra tamamlanacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Ethereum geçiş hazırlıklarında sona doğru yaklaşırken Pazartesi günü önemli bir stres testi daha başarılı bir şekilde tamamlanmıştı. Ethereum geliştiricileri testi yapabilmek için ana ağın “gölge çatalı” adı verilen bir çatalını oluşturmuşlardı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ethereum geliştiricilerini koordine eden mühendislerden Tim Beiko, Salı günü, Proof of Work konsensüsünün Ethereum ağında artık tamamen ortadan kalkacağına atıfta bulunarak, “Haziran’da olmayacak, muhtemelen bir kaç ay sonra gerçekleşecek ancak kesinlikle Ethereum ağındaki PoW’un son bölümündeyiz” dedi.

Birleşme ile birlikte, Ethereum blok zinciri, işlemleri doğrulamak ve ağı güvence altına almak için enerji yoğun özel bilgisayarlar kullanan iş kanıtı (PoW) konsensüs mekanizmasından hisse kanıtına (PoS) geçmiş olacak. Yeni mekanizma, Ether sahiplerinin bu görevleri yerine getirmek için doğrulayıcı olarak çalışmasına olanak sağlayacak. Böylece ağdaki işlemleri validator adı verilen doğrulayıcılar onaylayacak.

Geliştiriciler birleşmenin sonbahara kalacağını düşünüyor. Mart sonu gibi Ethereum fiyatı birleşmenin yaklaşmasıyla Bitcoin’den az da olsa bağımsız hareket etmeye başlamıştı.

Ağın daha verimli çalışmasına yardımcı olmayı ve karbon ayak izini azaltmayı amaçlayan birleşme, başlangıcından bu yana birçok gecikme yaşadı. Hatta öyle ki pek çok madenci halen bu geçişin olacağına inanmıyor.

Geçişle ilgili yaşanabilecek olası kötü senaryoları bir önceki haberimizde detaylı incelemiştik.

İlgili Haber:  Staking Ödülleri Bu Yıl İkiye Katlanarak 18.9 Milyar Dolara Ulaşacak

Ethereum, bugün yaklaşık %2 artışla yaklaşık 3.000 dolara yükseldi. Bu yıl yaklaşık %18 değer kaybederken, büyük rakibi Bitcoin ise %14 civarında değer kaybetti.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar