3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Ethereum Geçişi Yaklaşırken Lido’nun Fiyatı Yükselişe Geçti

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 5 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto piyasası düşüşteyken yükselişe geçen bir koin var: Lido.

Binance indirim kodu

DeFi kullanıcıları ETH’lerini Lido protokolüne yatırarak karşılığında stETH alıyorlar. Bu davranışın sebebi şu; beklenen büyük Ethereum geçişinden sonra yatırdıkları ETH’lerin daha fazla değer kazanmış olmasını bekliyorlar. En azından teoride öyle olacak gibi gözüküyor anca gerçekte olur mu.. Belli değil.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tek yöntem bu değil elbette. Ethereum balinaları stETH kullanarak arbitraj da yapıyor.

Yatırımcılar stETH’deki indirimi bir arbitraj fırsatı olarak görüyorlar çünkü stETH, Ethereum’un PoS’a geçişinden sonra Ether ile 1’e 1 değiştirilebilir hale gelecek.

Örnek vermek gerekirse, şu an diyelim ki Ethereum’un fiyatı 1000 dolar olsun. Aradaki fiyat farkından dolayı 850 dolara 1 stETH alırsanız, Ethereum geçişinden sonra elinizde 1 Ethereum olmuş olacak. Bu da nerden baksanız %15 kazanç demek.

Blockchain veri analiz platformu Nansen’e göre, özellikle piyasayı bilen sofistike yatırımcılar indirimli stETH konusunda çok agresif.

Arbitraj ticaretini yabana atmamak lazım. Bugün piyasadaki en büyük kripto borsalarının kurucuları işe ilk olarak arbitraj ile başlamış.

Hem Ethereum geçişinin yaklaşması hem de arbitraj ticaretinin artışıyla Lido fiyatı yükselişe geçmiş görünüyor.

Coinmarketcap verilerine göre Lido fiyatı son bir haftada %160 artmış durumda. Son 24 saatte ise %80’in üzerinde bir artış var. İlk 100 kripto para arasında 7 günlük periyotta en fazla artış Lido’da yaşandı.

Gün içinde 1.82 dolara kadar çıkan Lido DAO bu haberin girildiği esnada 1.64 dolardan işlem görüyordu.

Her ne kadar Lido son günlerde yükseliş trendine girmiş gözükse de, ATH yaptığı Ağustos 2021 fiyatının oldukça altında. Lido DAO, geçen sene ulaştığı 7.3 dolar seviyesinden %77 değer kaybetmiş durumda.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar