26 Mayıs 2022, Perşembe
24 C
İstanbul

Ethereum, Geçtiğimiz Gün %7.6 Değer Kaybetti; Ancak Bugün Tekrardan 3.000 Dolar Seviyesini Aşmayı Başardı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum, geçtiğimiz gün %7.6 seviyesinde değer kaybı yaşadı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum, geçtiğimiz gün %7.6 oranında değer kaybederek 3.000 Dolar seviyesinin altına geriledi.
  • ETH, bugün sabah saatlerinden itibaren toparlanmayı başardı ve tekrardan 3.100 Doların üzerine tırmandı.

Ethereum, geçtiğimiz gün %7.6 oranında değer kaybederek 3.000 Dolar seviyesinin altına geriledi. Ancak CoinGecko verilerine göre ETH, bugün sabah saatlerinden itibaren toparlanmayı başardı ve tekrardan 3.100 Doların üzerine tırmandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’daki Dalgalı Fiyat Hareketi

Bununla birlikte, zaman çizelgesi biraz genişletildiğinde Ethereum’un çok daha başarılı bir performans sergilediği ortaya çıkıyor.

Geçen hafta genelinde Ethereum fiyatı %14.9 seviyesinde arttı. Buna ek olarak 20 Temmuz günü ETH, 1.734 Dolardan işlem görüyordu. Ancak şu anda bu fiyat seviyesinin neredeyse %70 daha yukarısında seyrediyor.

Bu fiyat hareketleri iki temel faktöre bağlanabilir.

Ethereum Fiyatı Neden Yükseliyor?

Birincisi; Bitcoin de Temmuz sonunda benzer şekilde bir tırmanış yaşamaya başladı. O zamanlar Bitcoin 30.000 Dolar seviyesinde seyrederken; Temmuz sonundan bu yana 45.000 Dolar seviyelerine kadar tırmandı.

İki varlık (Bitcoin ve Ethereum) arasındaki korelasyon iyi biliniyor. Buna ek olarak Bitcoin hareket ettiğinde, piyasanın geri kalanı da onu yakından takip ediyor.

Veri toplayıcı Cryptowatch’a göre, son 30 gün içinde Bitcoin ve Ethereum arasındaki korelasyon oldukça yüksek ve pozitif bir seyir izledi.

Ethereum’daki fiyat yükselişinin arkasındaki ikinci faktör ise ağın “Londra” olarak adlandırılan en son yükseltmesi olarak gösteriliyor. Ethereum blok zinciri, 5 Ağustos’ta, ağ’a bir token yakma özelliği entegrasyonu getiren ve uzun süredir beklenen değişikliklerinden birini gerçekleştirdi.

Resmi olarak Ethereum İyileştirme Önerisi (EIP) 1559 olarak bilinen bu entegrasyon, artık kullanıcıların işlemlerini yapmak için ETH’de ödedikleri işlem ücretlerin bir kısmını sonsuza dek yok edecek ve dolaşımdan çıkaracak.

İlgili Haber:  Ethereum, XRP, Chainlink ve Litecoin'deki Ani Yükseliş Neden?

Pek çok kripto para uzmanı, bu entegrasyonun ETH fiyatında artışa sebep olabileceğini dile getirdi. Teorik olarak ETH yakma işlemi gerçekleştikçe arz azalacak; ancak kripto paraya duyulan talep aynı şekilde artmaya devam edecek. Bu da ETH fiyatı üzerinde pozitif anlamda bir baskı yaratacak.

Bugün itibariyle ağ dakikada yaklaşık 1.84 Ethereum (5.378 Dolar) yakıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar