9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Ethereum Geliştiricilerinden Vlad Zamfir Blockchain Şirketi CasperLabs’e Dava Açıyor

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 8 ay önce

blank

Casper adındaki alternatif bir blockchain üzerinde çalışan Ethereum geliştiricisi Vlad Zamfir aynı zamanda eski ABD başkan adayı Brock Pierce ile de bağlantıları olan blockchain araştırma ve geliştirme şirketi CasperLabs’e dava açmaya hazırlanıyor.

blank

“CasperLabs Yatırımcılarını Yanıltıyor”

Zamfir’in iddiasına göre, İsviçre merkezli CasperLabs kendisinin oluşturduğu casper blockchain’inin pazarlama materyallerini üç gün içinde gerçekleşecek bağış toplama etkinliği öncesinde potansiyel yatırımcıları yanıltacak bir biçimde kullanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

23 Mart – 26 Mart arasında gerçekleşecek CasperLabs token satış etkinliğinde bir yatırımcı olacağı anlaşılan eski ABD başkan adayı Pierce ise geçtiğimiz sene bağımsız aday olarak Beyaz Saray’a çıkma planları yapmıştı ve görünüşe göre 2024 yılında tekrar deneyecek. Pierce’ın girişimcilik şirketi DNA Fund da milyarder kripto para yatırımcısı Tim Draper ve kripto fonu Digital Strategy ile birlikte CasperLabs’a yatırımda bulunmuştu.

Bu hafta Kalifornia’da CasperLabs’a dava açan Zamfir ise 2019 Şubat ayında bu şirkette baş yazılım mimarı olarak işe başlamıştı. 2019 yılının Ekim ayında şirketten ayrılan Zamfir ayrılık nedeni olarak şirketin kendi casper blockchain’inin araştırmalarına destek olmadığını ve yatırımcıları yanıltmasını gerekçe göstermişti.

CasperLabs İddialara Cevap Verdi

CasperLabs sözcüsü e-posta ile yaptığı açıklamasında şöyle dedi: “Vlad Zamfir tarafından San Diego’da açılan davada tarafımıza yöneltilen marka hakkını ihlal suçlamasını CasperLabs olarak şiddetle reddediyoruz. CasperLabs inovasyon alanındaki çalışmaları gurur verici olan bir şirket ve bu davadan da kaçmayı düşünmüyoruz. CASPER markasını zamanında ve usulüne uygun olarak biz tescilledik ve Zamfir Bey’in suçlamalarına en kısa zamanda mahkemede yanıt vereceğiz. Bu sırada da Casper’ın yakında gerçekleşecek piyasaya girişi ve diğer şirket hedeflerimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz ve Casper’ın küresel büyümesini desteklemeyi sürdüreceğiz.”

İlgili Haber:  Bitcoin Belirsizliklere Karşı Bir Sigorta Görevi mi Görüyor?

Pierce ise kendisine yöneltilen sorulara cevap vermemeyi seçti.

Token Satışından Yüksek Gelir Bekleniyor

CasperLabs’in planlanan token satışının 2019’da şirket tarafından toplanan 30 milyon dolarlık sermayeye ek olarak 21 milyon dolar gelir getirmesi hedefleniyor. CasperLabs ayrıca bu fonları ölçeklendirilebilir hisse ispatı özelliklerine sahip bir blockchain oluşturmak için ve bu sayede kullanıcıların kripto paralarının ağ güvenliğini sağlayabilecek bir sistem yaratmak için kullanacak.

CasperLabs token’ının satışı CoinList üzerinden şu sıralar gerçekleşmekte ve token’a karşı yoğun bir ilgi var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend