30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Ethereum İçin Bir Trend Değişimi Ne Kadar Muhtemel?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Tarih genelde tekerrür eder ve günümüz geçmişimizdeki notaların ahenkli bir şekilde çalınmasından başka bir şey değildir. Bu bağlamda aynı kısır döngünün kripto para piyasası için de geçerli olduğunu düşünmek yanlış olmaz. Kripto para piyasasında da geçmişte yaşananlardan ders çıkarılması gerekiyor. Analizci Lavina Daryanani Ethereum fiyatını değerlendirdi.

Binance indirim kodu

Dünyanın en büyük altcoini olan Ethereum şu anda kararsız bir ruh halinde bulunuyor. Bu yüzden analizcilere göre ETH’nin geçmişine bakıp buna paralel çizgiler çekerek bazı cevaplar aramak mantıklı olabilir.

Binance indirim kodu

Ethereum BTC Çiftinin Spot Hacmi Nisan Ayı Seviyesine Düştü

Şu sıralar ETH/BTC çiftinin spot hacimleri Nisan ayı ortası seviyelerine geri döndü. Nisan ayında Bitcoin kendisine ait tüm zamanların en yüksek fiyat rekoru olan yaklaşık 64.000 dolara ulaşmış, bununla birlikte Ethereum da Bitcoin’in adımlarını izlemişti. Bu tarihten sonraki haftalarda ETH 4.000 dolar seviyesini aştı. Hacmin rekor seviyelere gelmesiyle birlikte ETH’den yeni bir rekor beklenebilir mi?

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ethereum

Analizciye göre Ethereum fiyatının tekrardan tırmanışa geçmesi için işlem hacminin bir atak yapması gerekiyor. Aşağıdaki grafik incelendiğinde ETH’nin Bitcoin karşısındaki spot işlem hacmi son zamanlarda iyiden iyiye düştü. Haziran ayının sonlarına doğru ani bir yükseliş dalgası yaşansa da bu seviye uzun bir süre zirveye tutunamadı.

İlginç bir şekilde Nisan ayı ortasındaki seviyeler de aynı şekilde düşüktü ancak Ethereum rallisi Bitcoin’den aldığı sinyal ile başlayabildi. Şu sıralar Bitcoin fiyatının zayıf bir performans sergilemesi göz önüne alındığında analiste göre Ethereum’un tembelliği de en azından birkaç gün sürecek gibi gözüküyor. Bu yazının yazıldığı anlarda ETH geçtiğimiz haftadan bu yana yaşadığı %11’lik kaybın ardından yaklaşık 1850 dolardan işlem görüyor.

İlgili Haber:  Ethereum İçin Şu An En İyi Senaryo Ne Olabilir? "Bu Bölge Tekrar Test Edilirse..."

“On-Chain Verileri İyi Görünmüyor”

Analizciye göre daha da kötüsü, ETH’nin on-chain verileri de pek iç açıcı görünmüyor. Günlük işlem sayısı grafiği son günlerde belirgin bir artış gösteremedi. Etherscan’den elde edilen verilere göre, bu yazının yazıldığı anlarda Ethereum ağındaki toplam işlem sayısı 1.2 milyona yaklaştı. ETH’nin bir önceki rallisinde bu sayı kolaylıkla 1.7 milyon bandını geçmişti.

Analizciye göre bu on-chain verisinde bir artış yaşanması, Ethereum fiyatının tekrardan momentum kazanabilmesi için elzem önem taşıyor.

Kripto para borsaları bünyesindeki ETH miktarı ise son günlerde azalış gösterdi. Bu, insanların Ethereum’larını borsalardan çekerek özel cüzdanlara aktardığı anlamına geliyor. Analizciye göre bu gelişmeyle birlikte “staking’in” giderek popülerleşmesi Ethereum fiyatının desteklenebilme ihtimali olsa da kısa vade için ETH fiyatında olumlu bir gelişme çok mümkün olmayabilir.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar