27 Mayıs 2022, Cuma
27.6 C
İstanbul

Ethereum İçin Şu An En İyi Senaryo Ne Olabilir? “Bu Bölge Tekrar Test Edilirse…”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum, 7 Ağustos tarihinden bu yana 3.000 doların üstünde seyretmeye devam ediyor. Analizcilere göre bu durum boğa lehine bir işaret olabilir ve uzun vadede de bir dönüm noktası olarak kendisini kanıtlayabilir. Ancack her döngü içerisinde olduğu gibi bunda da bir düzeltme aşaması yaşanabilir ve şu anda büyük kripto paralar arasında bunun gerçekleştiğine dair işaretler var.

Binance indirim kodu

Analizci Biraajmaan Tamuly ise Ethereum fiyatını son 2 haftadaki performansından bağımsız bir şekilde değerlendirmek istiyor. Piyasa şu anda aşırı ısınmış görünüyor.

Binance indirim kodu

Ethereum fiyatı, uzatılmış bir boğa koşusu açısından en önemli bölgelerden biri olan 2.800 dolar ile 3.000 dolar arasını aştı. Bu bölgenin aşılmasıyla birlikte, ayı rallisinin başlayabileceğine dair şüpheler de rafa kalkmış oldu. Ancak analizciye göre şu anda Ethereum’un önündeki fiyat aralığı nedeniyle bir düzeltme ihtimali giderek artıyor. 3.300 dolar ila 3.400 dolar arasındaki bölge, hem yukarı çıkışta, hem de aşağı inişte güçlü bir direnç noktası olarak görev almıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Analizciye göre, Ethereum fiyatının bu bölgenin altında yatay hareket yapmaya başlamasıyla beraber ETH’nin aşağı yönlü bir hamle yapma olasılığı yükselmiş olabilir.

İşlem Oranları Eski Ortalamasını Yakalayamadı

Glassnode verilerine göre, Ethereum üzerindeki işlem sayısı, Mart Nisan Mayıs aylarına oranla henüz toparlanabilmiş değil. Sürekli bir yükseliş yerine bir durgunluk dönemi yaşandı, bu da on-chain aktivitesinde bir bastırılmaya işaret ediyor olabilir. Bir önceki rallinin yüksek işlem oranlarıyla yaşandığını da hatırlatmak gerekiyor.

Bununla birlikte Glassnode’un paylaştığı verilere göre Ethereum’un yatırımcı istatistiklerinde büyük değişim yaşandı.

ethereum

Uzun vadeli yatırımcılar (HODL’cılar) elinde bulundurdukları arzı piyasada satmasalar da, son birkaç haftadır kısa vadeli yatırımcıların elinde bulundukları coinlerin miktarında büyük düşüş kaydedildi. Kırmızı ve turuncu bölgeler gözlendiğinde bir günlük, bir haftalık ve bir hafta ile bir ay arasındaki yatırımcıların miktarının azaldığı gözleniyor. Bu yüzden şu sıralar Ethereum için bir bireysel yatırımcı kıtlığı yaşandığını söyleyebiliriz. Yeni yatırımcıların piyasaya girmemesiyle beraber mevcut ralli uzun vadeli yatırımcıların sırtından geçiniyor olabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP) - Altcoin Fiyat Analizi - 15 Aralık

Ethereum İçin En İyi Senaryo Ne?

Analizciye göre şu anda Ethereum için olabilecek en iyi senaryo bariz bir şekilde 3.400 dolar barajının geçilmesi sayılabilir. Ancak bu durum yaşanırsa piyasa zirvesinde bir patlama yaşanıp uzun süreli bir kan kaybına da yola açabilir. Analizciye göre, Ethereum fiyatı daha da yükselmeden önce 2.800 dolar ile 3.000 dolar arasını bir kez daha test edebilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar