12 Ağustos 2022, Cuma
20.7 C
İstanbul

Ethereum için Yükseliş Daha Yeni Başlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Son haftalarda yükselen Ethereum geçen ayki fiyatına %40 ekledi. Ethereum’un fiyatı, Haziran 2018’den bu yana ilk kez geçen hafta 500 $’ı geçti.

Binance indirim kodu

Ethereum geliştiricileri, Ethereum 2.0 lansmanı için hazırlanıyor. 1 Aralık’ta hayata geçmesi onaylanan yeni sürüm sonrası tüccarlar ve yatırımcılar, Ethereum’da yükseliş bekliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kripto fiyatı araştırmacısı Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, “2017 Şükran Günü’nde bitcoin’de büyük bir yükseliş olmuştu. Bu yıl yükseliş muhtemelen Ethereum’da olacak,” dedi.

Bitcoin fiyatı, Wall Street bankaları ve yüksek profilli yatırımcıların bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak adlandırmasının ardından, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine dek yükseldi ve 20.000 $’a yaklaştı.

Bu arada, ethereum fiyatı hala 2017’nin en yüksek seviyesi olan neredeyse 1.500 $’dan çok uzak. Ancak ethereum’un birkaç yıllık güncellemesinin ilk aşaması yaklaşırken hayli sert bir yükseliş sergiledi.

Ölçeklenebilirliği ve güvenliği artırmak için tasarlanmış olan Ethereum 2.0, ethereum ağının iş kanıtı (PoW) algoritmasından teminat kanıtı (PoS) algoritmasına geçmesini sağlayacak. Bu, esasen, ağın bakımını yapmak için ödül olarak ethereum token alanların işlemlerin uzlaşmasını optimize etmek için süreçten çıkarılacağı anlamına geliyor.

ethereum, ethereum price, chart

Uzmanların Ethereum için beklentileri neler

Blockchain geliştirme platformu NEM’in ticaret başkanı Nicholas Pelecanos, “Ethereum’da ve daha büyük alt kripto para piyasasında, geleneksel olarak ABD doları değil, bitcoin olarak fiyatlandırılan varlıklar göreceli bitcoin değerlerine geri döndükçe büyük bir yeniden dengelenmeye tanık olmaya başlıyoruz” dedi. Şu anda ether token başına 750 $ civarında bir fiyat hedefine sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Pelecanos, “Bitcoin fiyatındaki agresif ralliler sırasında, piyasa katılımcıları, tersini yakalamak için alternatiflerini bitcoin’e satıyor” dedi. “Bitcoin yavaşladığında, sermaye tekrar alternatiflere akar ve bir değerleme paritesi bulunur. Temelde her zamankinden daha güçlü olan ve tam bir protokol güncellemesinden geçmek üzere olan Ethereum, Bitcoin’e karşı değerlemesinin arttığını görmesi gereken bir kripto para birimidir.”

İlgili Haber:  Ethereum Tabanlı Opsiyon Platformu Charm Yayına Girdi

Bununla birlikte, bazıları, Ethereum’daki perakende ilgisinin artmasının, 2018’de olduğu gibi kısa ömürlü bir patlama ve ardından çökmeye yol açabileceği konusunda uyardı.

Kripto saklama platformunda başkan yardımcısı Seamus Donoghue, “Perakende satış akışları, Ethereum’u 2017-2018’in spekülatif çılgınlıklarını test etmeye zorlayabilir. Ancak aynı zamanda piyasalardaki en yüksek coşkunun habercisi olabilir. Yaklaşan kısa vadeli bir zirveye karşı uyarıda bulunabilir,” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar