Ethereum için Yükseliş Daha Yeni Başlıyor

Yükselişini sürdüren bitcoin'in ardından akla gelen kripto para birimi Ethereum yeni sürümüne hazırlanırken bir yükselişi müjdeliyor olabilir.

Son güncelleme: 2 ay önce

Son haftalarda yükselen Ethereum geçen ayki fiyatına %40 ekledi. Ethereum’un fiyatı, Haziran 2018’den bu yana ilk kez geçen hafta 500 $’ı geçti.

Ethereum geliştiricileri, Ethereum 2.0 lansmanı için hazırlanıyor. 1 Aralık’ta hayata geçmesi onaylanan yeni sürüm sonrası tüccarlar ve yatırımcılar, Ethereum’da yükseliş bekliyor.

Kripto fiyatı araştırmacısı Token Metrics’in baş teknik analisti William Noble, “2017 Şükran Günü’nde bitcoin’de büyük bir yükseliş olmuştu. Bu yıl yükseliş muhtemelen Ethereum’da olacak,” dedi.

Bitcoin fiyatı, Wall Street bankaları ve yüksek profilli yatırımcıların bitcoin’i enflasyona karşı potansiyel bir koruma olarak adlandırmasının ardından, bu hafta tüm zamanların en yüksek seviyelerine dek yükseldi ve 20.000 $’a yaklaştı.

Bu arada, ethereum fiyatı hala 2017’nin en yüksek seviyesi olan neredeyse 1.500 $’dan çok uzak. Ancak ethereum’un birkaç yıllık güncellemesinin ilk aşaması yaklaşırken hayli sert bir yükseliş sergiledi.

Ölçeklenebilirliği ve güvenliği artırmak için tasarlanmış olan Ethereum 2.0, ethereum ağının iş kanıtı (PoW) algoritmasından teminat kanıtı (PoS) algoritmasına geçmesini sağlayacak. Bu, esasen, ağın bakımını yapmak için ödül olarak ethereum token alanların işlemlerin uzlaşmasını optimize etmek için süreçten çıkarılacağı anlamına geliyor.

ethereum, ethereum price, chart

Uzmanların Ethereum için beklentileri neler

Blockchain geliştirme platformu NEM’in ticaret başkanı Nicholas Pelecanos, “Ethereum’da ve daha büyük alt kripto para piyasasında, geleneksel olarak ABD doları değil, bitcoin olarak fiyatlandırılan varlıklar göreceli bitcoin değerlerine geri döndükçe büyük bir yeniden dengelenmeye tanık olmaya başlıyoruz” dedi. Şu anda ether token başına 750 $ civarında bir fiyat hedefine sahip olduğunu da sözlerine ekledi.

Pelecanos, “Bitcoin fiyatındaki agresif ralliler sırasında, piyasa katılımcıları, tersini yakalamak için alternatiflerini bitcoin’e satıyor” dedi. “Bitcoin yavaşladığında, sermaye tekrar alternatiflere akar ve bir değerleme paritesi bulunur. Temelde her zamankinden daha güçlü olan ve tam bir protokol güncellemesinden geçmek üzere olan Ethereum, Bitcoin’e karşı değerlemesinin arttığını görmesi gereken bir kripto para birimidir.”

  Hindistan Borsası, Ethereum 2.0 Lansmanı Öncesinde ETH Hissesi Sunuyor

Bununla birlikte, bazıları, Ethereum’daki perakende ilgisinin artmasının, 2018’de olduğu gibi kısa ömürlü bir patlama ve ardından çökmeye yol açabileceği konusunda uyardı.

Kripto saklama platformunda başkan yardımcısı Seamus Donoghue, “Perakende satış akışları, Ethereum’u 2017-2018’in spekülatif çılgınlıklarını test etmeye zorlayabilir. Ancak aynı zamanda piyasalardaki en yüksek coşkunun habercisi olabilir. Yaklaşan kısa vadeli bir zirveye karşı uyarıda bulunabilir,” dedi.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın