Ethereum, İki Buçuk Yılın Zirvesine Ulaşarak Bitcoin’in Yılbaşından Bugüne Getiri Oranını Geride Bıraktı

Altcoinler düşük performanslarından yavaş yavaş geri dönmeye başlamışken Ether (ETH) de iki yıldan uzun bir süredir ilk kez 20 Kasım’da 500 dolara geri dönmeyi başardı.

Ether fiyatı iki yıldan fazla bir süre sonra 500 doları görüyor

Cointelegraph Markets, Coin360 ve TradingView’den gelen veriler, ETH/USD’nin cuma günkü işleminde ilerlemesini durdurmadan önce psikolojik olarak önemli bir engele kısa süreliğine çarpıp reddedildiğini gösterdi.

Ethereum’un başarısı, bugün itibariyle kabaca %6’lık bir günlük kazançla sınırlandırılmış olmasına rağmen 2020’de genel olarak en büyük altcoin olarak kabul edildi ve Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans gösterdiğini kaydeden tüccarları memnun etti.

Yılbaşından bugüne elde edilen getirilerin Ether için %284 iken Bitcoin için ise %155 olduğu belirtildi.

Koronavirüs kaynaklı çapraz varlık çöküşünün hemen ardından mart ayı ortasındaki fiyat düşüşlerine karşın Bitcoin en güçlü oyuncu olarak kalmayı başarmıştı. O zamanlar, ETH/USD sadece 117 dolardan işlem görüyordu ve cuma gününün seviyelerini %327 arttırdı. BTC/USD ise 3.600 dolardan 18.420 dolara yükselerek %411’lik bir artış kaydetti.

Ethereum’un Haziran 2018’den bu yana ilk defa olan 500 dolarlık ziyaretinin yanı sıra diğer büyük altcoinler de yaşam belirtileri göstermeye başladı. Özellikle %12’lik kazançla Bitcoin’den daha iyi performans gösteren Litecoin (LTC), geçen ay %7 oranıyla BTC’den daha iyi performans gösteren tek büyük altcoin oldu.

Geçtiğimiz haftalarda Cointelegraph Markets analisti Michaël van de Poppe, yeni bir “altcoin sezonunun” beklenmesi gerektiğini ancak Ether’in bir sonraki boğa koşusu için gerçekçi bir zirvenin 20.000 dolar kadar yüksek olabileceğini savunmuştu.

Bu arada Nugget’ın Haber CEO’su Alex Saunders da verdiği bir röportajda ETH/USD’nin 2021’in sonunda tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.400 doları geçeceği tahmininde bulundu.

  Büyük Bir Tesla Yatırımcısı Bitcoin'in Piyasa Değerinin 1 Trilyon Doları Geçeceğini İddia Etti

Bitcoin 18.420 dolar zirvesine yeniden meydan okuyor

Öte yandan Bitcoin, cuma günü dikkatlerin büyük çoğunluğunu üzerine çekerek 18.000 doları geri almayı başardı. Bitcoin’in, haftanın başından önceki 18.420 dolarlık bir önceki zirvesine direnmeye devam ettiği görüldü.

Daha fazla kazanım beklentisi güçlü kalmaya devam ederken 2017’nin en yüksek seviyesi olan 20.000 dolar, grafiklerin üstündeki tek büyük direnç seviyesini oluşturdu.

11.600 dolara kadar düşmesi beklenilen bir geri dönüş henüz gerçekleşmedi ve 17.200 dolar artık boğalar için sağlam bir zemin haline geldi.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın