2 Ekim 2022, Pazar
25.9 C
İstanbul

Ethereum İşlem Ücreti, Son 6 Ayın En Düşük Seviyesine Geriledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasına duyulan talep azaldıkça Bitcoin ücretleri de bir gecede geriledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’daki ortalama işlem ücreti şu anda 2.15 Dolara kadar geriledi.
  • ETH işlem ücreti, geçtiğimiz ay rekor seviyesi olan 70 Dolara kadar çıkmıştı.
  • Bitcoin işlem ücretlerinde de düşüş yaşandı.

BitInfoCharts verilerine göre Ethereum’daki ortalama işlem ücreti bugün 2.15 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, işlem ücretinin 2.00 Dolar olduğu 20 Aralık 2020 tarihinden bu yana kaydedilen en düşük ortalama işlem ücreti.

Binance indirim kodu

Kripto Piyasasındaki Boğa Koşusu, Ethereum İşlem Ücretlerini de Rekor Seviyeye Taşıdı

İşlem ücretleri 2020’nin çoğunda 2 Dolar seviyesini geçmedi; ancak Bitcoin boğa koşusunun bu yıl en üst vitese geçmesi ile birlikte işlem ücretleri de kripto para piyasası genelinde adeta çılgına döndü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ETH işlem ücreti, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.164 Dolar fiyatına ulaşmasından bir gün sonra, 12 Mayıs’ta, 69.92 Dolara kadar yükseldi.

İşlem Ücretinin Düşmesi Ne Anlama Geliyor?

Ethereum talebi düşük olduğu için işlem ücretlerinin de düşük olduğu söylenebilir. ETH’nin fiyatı şu anda 1.800 Dolar civarında seyrediyor.

Öte yandan düşük işlem ücretleri ağ talebinin düştüğünü gösterse ve madenciler için kötü bir durum olsa da; Uniswap veya Synthetix gibi Ethereum tabanlı merkezi olmayan finans (DeFi) protokolleri aracılığıyla karmaşık işlemler yürüten herkes için iyidir.

Ethereum 2.0’ın gelişinin ardından ücretlerin daha da düşmesi bekleniyor. Ethereum blok zincirindeki yükseltmenin tam olarak uygulanması biraz süre alacak; ancak ETH 2.0, daha hızlı, daha ucuz işlemler ve daha çevre dostu bir madencilik vaat ediyor.

Bunun en büyük nedeni de şu anda enerji yoğun iş kanıtı mekanizmasını kullanan Ethereum ağının, ETH 2.0 yükseltmesi ile birlikte çevre dostu hisse kanıtı fikir birliği mekanizmasına geçecek olmasıdır.

İlgili Haber:  Ethereum İşlem Ücretleri, Ocak Ayından Bu Yana En Düşük Seviyesine Geriledi

Başarılı bir yükseltme, Ethereum fiyatının da güçlü bir geri dönüş yapmasına yardımcı olabilir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar