18.7 C
İstanbul
29 Kasım 2021, Pazartesi

Ethereum İşlem Ücreti Haziran Ayından Bu Yana %2300 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Önemli Gelişmeler

Bu hafta gerçekleşen Altair yükseltmesinin bir sonucu olarak Ethereum’a olan talep arttı. Ethereum gaz ücreti ise Haziran ayından bu yana %2300 oranında arttı.

blank

Haberin Özeti

  • Ethereum’un Altair yükseltmesi Çarşamba günü yayına girdi.
  • Altair yükseltmesi, ağın Ethereum 2.0’a geçişini kolaylaştırmayı amaçlıyor.
  • Ethereum talebi şu anda artmaya devam ediyor.

Kripto veri sitesi BitInfoCharts’tan alınan bilgilere göre Ethereum’daki ortalama işlem ücreti bugün 51.45 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, Haziran ayı sonundan bu yana %2293’lük bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

blank

Ethereum Blok Zinciri Ne Durumda?

Bundan sadece yedi gün önce Ethereum işlem ücreti 22.52 Dolardı. Bu ay, özellikle de Ethereum gaz ücretleri için hareketli geçti. 15 Ekim’de ortalama ücret 45.74 Dolardı ki; gaz ücreti, Ekim ayına 23.79 Dolar fiyatından başlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ethereum işlem ücretleri, Ağustos ayındaki Londra Yükseltmesinden bu yana oldukça dalgalı bir seyir izliyor. Öte yandan BitInfoCharts’ın verilerinden farklı olarak Etherscan’a göre ortalama işlem ücreti şu anda 44.33 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Ethereum İşlem Ücreti Neden Artıyor?

Ethereum talebi arttığında işlem ücretleri de artar. Geçen hafta, Ethereum ve Bitcoin fiyatları birlikte yükselmiş ve hafta ortasında ikisi de tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

O zamandan bu yana Bitcoin fiyatı yaklaşık %8’lik bir düşüşle 66.930 Dolardan 61.683 Dolara gerilerken; Ethereum, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.456 Doları görerek tekrar ayağa kalktı.

Geçen Cumartesi’den bugüne Ethereum işlem ücretinin ikiye katlanması, son yedi gündeki işlem hacimleriyle ilişkili bir durum olarak değerlendirilebilir. Geçen Cumartesi, 14.7 milyar Dolar değerinde Ethereum ticareti yapılırken, bu rakam bugün 26 milyar Dolara yükseldi.

Açıkça görülüyor ki; Ethereum ağının “daha ucuz işlem ücreti” vaadini yerine getirmeden önce gidecek biraz yolu var. Yine de bugün yaşanan fiyat performansı, Ethereum yatırımcılarının gün geçtikçe arttığını gösteriyor.

İlgili Haber:  Ethereum Akıllı Sözleşmelerinde Tüm Zamanların En Yüksek Hareketliliği

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend