27 Mayıs 2022, Cuma
21.5 C
İstanbul

Ethereum İşlem Ücreti Haziran Ayından Bu Yana %2300 Oranında Arttı: İşte Nedeni!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bu hafta gerçekleşen Altair yükseltmesinin bir sonucu olarak Ethereum’a olan talep arttı. Ethereum gaz ücreti ise Haziran ayından bu yana %2300 oranında arttı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum’un Altair yükseltmesi Çarşamba günü yayına girdi.
  • Altair yükseltmesi, ağın Ethereum 2.0’a geçişini kolaylaştırmayı amaçlıyor.
  • Ethereum talebi şu anda artmaya devam ediyor.

Kripto veri sitesi BitInfoCharts’tan alınan bilgilere göre Ethereum’daki ortalama işlem ücreti bugün 51.45 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu, Haziran ayı sonundan bu yana %2293’lük bir artış yaşandığı anlamına geliyor.

Binance indirim kodu

Ethereum Blok Zinciri Ne Durumda?

Bundan sadece yedi gün önce Ethereum işlem ücreti 22.52 Dolardı. Bu ay, özellikle de Ethereum gaz ücretleri için hareketli geçti. 15 Ekim’de ortalama ücret 45.74 Dolardı ki; gaz ücreti, Ekim ayına 23.79 Dolar fiyatından başlamıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum işlem ücretleri, Ağustos ayındaki Londra Yükseltmesinden bu yana oldukça dalgalı bir seyir izliyor. Öte yandan BitInfoCharts’ın verilerinden farklı olarak Etherscan’a göre ortalama işlem ücreti şu anda 44.33 Dolar seviyesinde seyrediyor.

Ethereum İşlem Ücreti Neden Artıyor?

Ethereum talebi arttığında işlem ücretleri de artar. Geçen hafta, Ethereum ve Bitcoin fiyatları birlikte yükselmiş ve hafta ortasında ikisi de tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

O zamandan bu yana Bitcoin fiyatı yaklaşık %8’lik bir düşüşle 66.930 Dolardan 61.683 Dolara gerilerken; Ethereum, dün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.456 Doları görerek tekrar ayağa kalktı.

Geçen Cumartesi’den bugüne Ethereum işlem ücretinin ikiye katlanması, son yedi gündeki işlem hacimleriyle ilişkili bir durum olarak değerlendirilebilir. Geçen Cumartesi, 14.7 milyar Dolar değerinde Ethereum ticareti yapılırken, bu rakam bugün 26 milyar Dolara yükseldi.

Açıkça görülüyor ki; Ethereum ağının “daha ucuz işlem ücreti” vaadini yerine getirmeden önce gidecek biraz yolu var. Yine de bugün yaşanan fiyat performansı, Ethereum yatırımcılarının gün geçtikçe arttığını gösteriyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar