26 Mayıs 2022, Perşembe
18.9 C
İstanbul

Ethereum İşlem Ücretlerinde Artış Yaşandı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Ethereum’un yükselen fiyatı talebin de artmasına neden oldu. Ve her zaman olduğu gibi işlem ücretleri yükseldi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Ethereum fiyatındaki artış, daha yüksek talebe neden oldu.
  • Sonuç olarak, işlem ücretleri yükseldi.
  • Ethereum kullanıcıları, artan ücretlerle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirmek için Twitter hesaplarını kullandı.

Ethereum işlem ücretleri 1 Ocak’tan bu yana neredeyse %400 oranında arttı. Bu artış sadece tüccarların işlemlerinde daha yüksek maliyetler ödemesine neden olmadı; aynı zamanda Ethereum’un ana akım potansiyeli hakkında çeşitli soru işaretlerinin oluşmasına da yol açtı.

Binance indirim kodu

Glassnode’a göre, Ethereum işlem ücretleri toplamı, tek bir günde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 898.000 Dolara ulaştı. Bu, Ocak 2018’de görülen son zirveyi de aşmış olduğu gösteriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ethereum’daki “Gwei” Nedir?

Ethereum ağında bir işlemi gerçekleştirmenin maliyetini ölçen gaz ücretleri sürekli değişim halindedir. Ethereum ağına olan talep arttıkça gaz ücretleri de artar.

Gwei, ETH’nin küçük bir bölümüdür ve Ethereum ağındaki gaz ücretlerini ölçmek için kullanılır. Ethereum ağı hakkında veri sağlayan bir web sitesi olan Etherscan.io’ya göre, gaz ücretleri 1 Ocak’ta 64 Gwei iken bugün 309 Gwei’ye yükseldi. Bu da %382 oranında bir artış anlamına geliyor.

Artışın Önemli Bir Nedeni: DeFi

Ethereum ağının daha yüksek gaz ücretleri üretmesinin önemli bir nedeni, büyük ölçüde Ethereum üzerinde çalışan ve gittikçe daha da çok büyüyen merkezi olmayan finans (DeFi) alanıdır.

PhutureDAO’nun kurucu ortağı Charles Storry, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Merkezi olmayan finansmana olan ilginin artmasıyla, ağ en yüksek aktivite seviyelerine ulaşıyor. Ağ aktivite seviyelerinin yükselmesinin yan etkilerinden biri, yüksek gaz ücretleri.” dedi.

Gaz ücretlerindeki artış, kripto meraklıları için blockchainlerinin gerçekten ana akım haline gelip gelemeyeceğini de sorgulamasına yol açtı. Pek çok Twitter kullanıcısı bu konuyla ilgili, “Blockchainler yalnızca zenginler için mi?” şeklinde tweet attı.

İlgili Haber:  BitMEX Kurucu Ortağı Mahkemeye Çıkmak İçin İngiltere'den ABD'ye Uçtu

Yine de Ethereum 2.0 çözümlerinin, kullanıcı deneyimini iyileştirmesi, Ethereum ağını rahatlatması ve gaz ücretlerini düşürmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar