9.8 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Yeni Bir Ethereum Killer Daha! Kadena Fiyatı Son Bir Haftada %210 Oranında Arttı!

Önemli Gelişmeler

Kadena fiyatı son bir gecede %40 ve son yedi günde de %200 oranında yükseldi.

blank

Haberin Özeti

  • Kadena fiyatı son bir gecede yaşadığı %40’lık artış ile bugün 18.38 Dolara ulaştı.
  • Bu fiyat, Kadena için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.
  • Kadena, rakiplerinden çok daha uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri olduğunu iddia ediyor.

Kadena fiyatı son bir gecede yaşadığı %40’lık artış ile bugün 18.38 Dolara ulaştı. Bu fiyat, Kadena için tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kaydedildi.

blank

Kadena Fiyatı Son 24 Saatte %40 Oranında Arttı!

Yeni bir rekor kırmasından sonraki 10 saat içinde ise Kadena, %10’a yakın bir gerileme yaşadı ve şu anda 17 Dolar seviyesinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Kripto para piyasası ile ilgilenseniz bile Kadena’yı henüz duymamış olabilirsiniz. Kadena, piyasa değerine göre 64. en büyük kripto paradır; ancak Brooklyn merkezli bu kripto para projesinin oldukça büyük amaçları var.

Kadena’nın hibrit blok zinciri geçen yıl Ocak ayında piyasaya sürüldü. Proje, her ikisi de Amerikan yatırım bankasının şirket içi blok zinciri ekibi olan JP Morgan’ın “Blok Zinciri Mükemmeliyet Merkezi” yöneticileri ve eski JP Morgan çalışanları Stuart Popejoy ve Will Martino tarafından kuruldu.

Kadena Nedir?

Kadena, rakiplerinden çok daha uygun fiyatlı ve ölçeklenebilir bir blok zinciri olduğunu iddia ediyor. Elbette daha ucuz gaz ücretleri ve daha hızlı işlem gerçekleştirme hızları ile “bir sonraki Ethereum” olduğunu iddia eden pek çok blok zinciri projesi var. Bunların en büyüğü olan Solana da bu haftayı harika bir şekilde tamamladı. SOL, henüz saatler önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

İlgili Haber:  Ethereum Katilleri: Solana ve Cardano - Hangi Altcoin ETH'yi Devirebilecek?

Önde gelen “Ethereum katili” Solana, saniyede yaklaşık 50.000 işlem gerçekleştiridiğini iddia ediyor. Ancak Kadena’nın vaadi bu seviyenin bile çok çok üzerinde.

Kadena blok zinciri, kendine has “örgülü zincir” kullanımı sayesinde saniyede 480.000 işlem gerçekleştirebileceğine vaat ediyor. Kadena blok zinciri, ana zincirindeki işlemleri desteklemek için 20 alt zinciri birleştiriyor ve bu sayede blok zincirinin hash oranını 20 kat artırıyor.

Bunun da ötesinde Kadena projesi, yakın gelecekte birbirine paralel olarak çalışan 100 kadar alt zincirle çeşitli hard fork ve blok zinciri bağlantıları kurmayı planlıyor. Bu anlamda Kadena, önde gelen Ethereum rakipleri Cardano, Ethereum veya Polkadot kadar popüler olmayabilir; ancak sahip olduğu hız, kesinlikle dikkate değer…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend